Арсенал постигна изключително важна победа с 2:0 в дербито срещу Челси от 23-ия кръг на Висшата лига. По този начин „артилеристите“ завързаха много интригата за битката за четвъртото място в Премиършип. Челси игра изключително безидейно и в пореден мач се видя, че липсата на нападател оказва негативно влияние върху играта на отбора. Головете за победата на Арсенал отбелязаха Александър Лаказет и Лоран Кошчелни.

Арсенал започна по-активно и още в 4-та минута Александър Лаказет пусна много добър пас към Пиер-Емерик Обамеянг, който отклони топката, но не достатъчно, за да намери очертанията на вратата на Кепа Арисабалага.

Гранит Джака центрира в наказателното поле на Челси в 8-та минута, където Сократи Папастатопулос стреля с глава, но в аут.

Челси организира първата по-добра атака в 10-та минута, когато Еден Азар стреля, но неточно.

Арсенал направи много сериозен пропуск в 13-та минута. Лукас Торейра центрира в наказателното поле на Челси, където Лоран Кошчелни стреля с глава, но Кепа Арисабалага бе на пътя на топката и успя да избие в корнер.

Арсенал поведе с 1:0 в 14-та минута. Ектор Бейерин подаде към Александър Лаказет, който финтира Маркос Алонсо и с удар от малък ъгъл вкара топката във вратата на Кепа Арисабалага.

Арсенал продължи да доминира и в 17-та минута Пиер-Емерик Обамеянг финтира един футболист на Челси, след което стреля, но Кепа Арисабалага успя да спаси.

Челси пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 18-та минута. Давид Луис пусна перфектен извеждащ пас към Педро Родригес, който прехвърли Бернд Лено, но не успя да намери очертанията на вратата на Арсенал, а топката премина на сантиметри встрани от левия стълб.

Александър Лаказет отправи удар от разстояние в 22-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Арсенал създаде нова много сериозна опасност пред вратата на Челси в 37-та минута, когато Колашинац центрира в наказателното поле на „сините“, където Обамеянг стреля със задна ножица, а топката премина встрани от левия стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Арсенал удвои своята преднина в 39-та минута. Сократис Папастатопулос центрира в наказателното поле на Челси, където Кошчелни с рамо прати топката във вратата на Кепа Арисабалага.

Челси пропусна да се върне в мача в 45-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Арсенал, Маркос Алонсо стреля с глава, но топката се спря в десния стълб на вратата на Бернд Лено.

През второто полувреме Арсенал успя да контролира ситуацията на терена и да ограничи до минимум опасностите пред вратата на Бернд Лено. От своя страна Челси нямаше идея как да стигне до вратата на германеца. Първият точен удар на сметката на „сините“ бе в 82-та минута.

Арсенал пропусна нова възможност да вкара трети гол в 64-та минута, когато първо Колашинац стреля, но ударът му бе избит от Маркос Алонсо, а след това Кепа Арисабала спаси добавката на Аарън Рамзи.

Ектор Бейерин получи тежка контузия в коляното в 72-та минута и бе сменен принудително от Елнени.

Челси можеше да върне интригата в мача в 74-та минута, когато Еден Азар центрира остро в наказателното поле на Арсенал, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Първият точен удар на Челси в мача бе в 82-та минута, когато Еден Азар комбинира с Маркос Алонсо, който стреля от малък ъгъл и Бернд Лено спаси.

След тази победа Арсенал е пети с 44 точки и по-добра голова разлика от шестия Манчестър Юнайтед, който има същия актив. Челси е четвърти с 47 точки, а Тотнъм е трети с 48 точки, но и мач по-малко.

Арсенал – Челси 2:0

1:0 Александър Лаказет 14'

2:0 Лоран Кошчелни 39'

Арсенал: Бернд Лено – Ектор Бейерин, Сократис Папастатопулос, Лоран Кошчелни, Сеад Колашинац – Лукас Торейра, Гранит Джака, Аарън Рамзи, Матео Гендузи – Пиер-Емерик Обамеянг, Александър Лаказет

Челси: Кепа Арисабалага – Сесар Аспиликуета, Давид Луис, Антонио Рюдигер, Маркос Алонсо – Н‘Голо Канте, Жоржиньо, Матео Ковачич – Педро Родригес, Еден Азар, Уилиан