Тоталният срив при Евертън продължава след поражението и от Арсенал. "Карамелите" не можаха да се противопоставят на противника си и след поредния провал се свлякоха в зоната на изпадащите.

Въпреки че поведоха с превъзходен гол на Уейн Рууни, мърсисайдци допуснаха пълен обрат до 2:5 след попаденията на Начо Монреал, Месут Йозил, Александър Лаказет, Аарън Рамзи и Алексис Санчес. В 93-та минута само Омар Ниясе се разписа за домакините. Идриса Гей пък си изкара втори жълт картон в 68-та минута и това предреши изхода на двубоя.

Мачът започна двуостро и с много положения пред двете врати. Гостите бяха по-активни и имаха по-чистите ситуации. Първо Аарън Рамзи стреля опасно, но Джордан Пикфорд изби в 3-та минута, а в 10-та той се намеси и при удар на Александър Лаказет, за да опази статуквото.

И след един пропуск на "топчиите" се стигна до светкавична контра на Евертън в 12-та минута, от която падна и първият гол в мача. Тогава Идриса Гей спечели една топка срещу Гранит Джака и я заложи за Уейн Рууни на 20-ина метра от вратата.

Английският нападател с невероятно изпълнение преодоля вратаря и напомни с това на първия си гол в професионалната кариера, който беше срещу същия съперник преди 15 години. И беше доста подобен на този.

Но с това изпълнение приключи всичко хубаво за "карамелите" в този мач. Те отново изгубиха инициативата и макар да не се наложиха някакви по-сериозни намеси на Пикфорд, вече миришеше на попадение за лондончани.

И то дойде в 40-та минута. Тогава Гранит Джака стреля от дистанция, топката беше избита от Пикфорд, но точно на крака на връхлитащия Начо Монреал и той с мощен удар прониза мрежата за 1:1.

При този резултат дойде и почивката, въпреки че в 44-та минута Алексис Санчес изпусна страхотен шанс. Но нещата си дойдоха по местата малко след подновяването на играта. Тогава Арсенал поведе с 2:1, а автори на комбинацията за гола бяха "бъдещите бегълци" Санчес и Йозил.

Чилиецът изработи попадението и сложи топката на главата на германеца, който от близка дистанция прониза мрежата и пълният обрат беше факт.  Всичко за Евертън обаче приключи в 68-та минута.

Тогава Идриса Гей си изкара глупав втори жълт картон за груб фаул в центъра срещу Гранит Джака и заслужено беше изгонен. Това пречупи всички надежди на мърсисайдци за точка, а до края на мача имаше още попадения в мрежата им.

Точката на спора дойде в 74-та минута, когато Месут Йозил направи страхотен пробив и с пас в наказателното поле за Александър Лаказет оформи поредната си асистенция, а резултатът набъбна на 3:1.

До края домакините изглеждаха като разграден двор. "Топчиите" изпуснаха поне три шанса, но стигнаха и до два нови гола. Те направиха 4:1 в 90-та минута, когато Джак Уилшър се завърна с асистенция към Аарън Рамзи и той хладнокръвно прониза мрежата за четвърти път.

Малко разколебаване в защитата на Арсенал коства втори гол, когато Петър Чех не излезе да посрещне една върната към него топка. Тя беше достигната от Омар Ниясе и той на празна врата намали на 2:4.

Но в последната секунда на продължението и Алексис Санчес се разписа, за да оформи крайното 5:2 и сложи точка на поредния минорен ден за "карамелите". Така те се сринаха в зоната на изпадащите и са само с 8 точки. Арсенал е на петата позиция с 16 точки и мечтае за място в Топ 4.