Отборите на Венецуела и Англия се класираха за пръв път в историята за финала на Световното първенство по за младежи до 20 години, което се провежда в Република Корея.

Англичаните постигнаха категорична победа с 3:1 над Италия, докато в другия полуфинал Венецуела се наложи драматично с 5:4 след изпълнение на дузпи над Уругвай.

В Джеонджу англичаните стигнаха до успеха, след като направиха обрат през втората част. Рикардо Орсолини даде аванс на Италия още във втората минута на срещата, но в края на първото полувреме Англия изнесе изцяло играта в половината на "адзурите" и след почивката това даде резултат.

След серия от пропуски новото попълнение на Ливърпул Доминик Соланке изравни в 66-ата минута с удар от близка дистанция.

В 77-мата минута нападателят на Евертън Адемола Лукман изведе англичаните напред в резултата след разбъркване пред вратата на италианците, а крайното 3:1 бе оформено от Соланке, който бе точен в 88-мата минута с изстрел от около 25 метра в долния ляв ъгъл.

В спора за трофея англичаните ще срещнат приятната изненада в турнира Венецуела. В южноамериканското дерби венецуелците се наложиха с 5:4 над Уругвай след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Николас де ла Крус даде аванс на Уругвай от дузпа в 49-ата минута, но именно той се превърна и в грешник за тима си, пропускайки при последния изстрел при дузпите.
Самуел Соса реализира безценен гол за Венецуела директно от пряк свободен удар в първата минута на добавеното време на второто полувреме, а при дузпите вратарят Уилкер Фаринес отрази ударите на Хосе Луис Бебанс и Де ла Крус.

Финалът на Световното първенство е в неделя и ще се играе в Сувон.