Българските боксьори постигнаха страхотен фурор и спечелиха три златни медала от много силния Световен боксов тур в Марибор,  който е със сребърен статут. Родните представители бяха безапелационни на финалите, които се проведоха днес.

Ясен Радев откри серията от български победи в категория до 54 килограма. Националът ни, който е само на 20 години, не остави шанс на сърбина Тамир Галанов. Родният боксьор спечели златния медал, след като срази съперника си с 5:0 съдийски гласа. Ясен показа много стойностен бокс, като отлично скъсяваше дистанцията и с бързи и премерени удари натрупа преднина, която му осигури чистата победа.

Успехът бе последван от още един, в лицето на Радослав Росенов. Европейският шампион за мъже до 22 години, проведе поредния си перфектен двубой в Марибор. Макар само на 18, носителят на Купа „Странджа“ демонстрира много висока класа и не се притесни от опита и силата на арменеца Нарек Хованисян. Напротив – Радослав отново се забавляваше на ринга и заслужи златното отличие с 5:0 гласа.

Последен от българите излезе Рами Киуан. В категория до 75 килограма боксьорът ни ликува с титлата след успех с 5:0 над Марсел Мейнъл (Австрия). Срещата премина равностойно, а родният представител започна малко по-колебливо и имаше затруднения с намиране на ритъма си. Във втория и третия рунд обаче Рами бе категоричен и логично стигна до победата.