Младият ни талант Уилиам Чолов донесе европейската титла за страната от първенството по бокс за младежи в Будва, Черна гора. В изключително оспорвана битка в категория 75 килограма нашето момче надигра, макар и много трудно, руския боксьор Аким Павлюков след съдийско решение. Като цяло Чолов имаше превъзходство на ринга, особено в първия и третия рунд, като бе далеч по-активния състезател и заслужено триумфира.

В категория 60 килограма Радослав Росенов остана със сребърния медал, но впоследствие българинът се окичи с титлата, след като първоначално съдиите го ощетиха в мача с Алексей Шендрик. Резултатът от двубоя бе в полза на руснака, но от родния щаб подадоха контестация, която бе уважена и обърна развоя на събитията.

Така шампионатът завърши по възможно най-добрия начин за нас и се поздравихме с два златни и два бронзови медала. С бронз се окичиха Даниел Кирилов (57 кг) и Кирил Борисов (+92 кг).