Радослав Росенов надви руснака Тенгиз Котоян в категория до 60 килограма и стана вторият българин със злато на Европейското по бокс за юноши, след като малко преди него Ясен Радев завоюва континенталното отличие при 52-килограмовите.

Мачът започна предпазливо и опознавателно за двамата боксьори, а българинът нанесе удара си в края на втори рунд, в който вкара здраво кроше в главата Котоян. Руснакът се разлюля, но бе спасен от гонга. В следващия рунд Радо продължи натиска си, като в края спечели с 4-1, за да вдигне третата си европейска титла при подрастващите.

Така младежкият отбор на България ще се върне с пълен комплект медали от Будва, като всичките ни състезатели спечелиха отличие. Със сребро се окичи Красимир Джуров, който във финала при 56-килограмовите отстъпи на руснака Алексей Шендрик с 0-5 съдийски гласа. Бронзови медали пък имат Шакир Стоянов (49) и Емирджан Мехмед (69). При девойките трета в категория до 54 кг стана Тала Хабас.