Кирил Милов победи бронзовия медалист от Олимпийските игри в Рио 2016 Дженк Илдем от Турция на осминафиналите в категория до 97 кг по борба класически стил.

Българинът се наложи с 3:1 и по-късно днес ще се бори на четвъртфиналите в Токио, а другите двама национали загубиха първите си схватки.

Милов спечели първата точка с партер и след него добави още две в актива си, с което си осигури преднина от 3:0 след края на първата част. Илдем получи дежурната точка от партер във втората половина на схватката, когато обаче Милов се защити и стигна до успеха с 3:1.

БОК, Костадин Андонов – Start-Photо
14 снимки

Следващият съперник на Милов е Мохамадхади Сарави (Иран), който е шампион на Азия за 2020 година.

Мими Христова (68 кг) и Айк Мнацаканян (77 кг) претърпяха поражения в първите си схватки и ще се надяват съперниците им да ги изтеглят на репешаж.

Христова падна драматично с 5:7 точки от азиатската шампионка Меерим Жуманазарова (Киргизстан) в последните мигове. 20 секунди преди края тя контрира захват на глезена в минаване в гръб и две точки за 5:4, но малко преди последния сигнал Жуманазарова реализира успешна атака и обърна за 6:5. В последствие Христова загуби обжалване и отстъпи с крайното 5:7.

Мнацаканян пък претърпя поражние с 1:3 срещу хърватина Божо Старчевич.