Верея победи с 2:1 Ботев Гълъбово в последната си контрола преди подновяване на първенството в Първа лига. Проверката се игра на стадион Трейс Арена в Стара Загора пред 200 зрители.

Още при първата си атака Ботев отправи удар чрез Иван Винков, но топката излезе в аут.

В 6 - та минута Антон Огнянов центрира отляво в наказателното поле, но Георги Вълчев не успя да засече топката с глава

В 27 - та минута Георги Кирилов стреля над вратата на Верея от наказателното поле.

В ответната атака Вълчев отговори с далечен удар, но топката мина над вратата на Ботев.

В 32 - та минута Симеон Мечев изведе Валери Домовчийски на добра позиция в наказателното поле на Ботев, но нападателят стреля края вратата.

В 33 - та минута тимът от Гълъбово поведе в резултата.

След триходова атака, Ивайло Ангелов намери отдясно в пеналта Кирилов, който с удар от 5-6 метра се разписа за 0:1.

В 50 - та минута Верея изравни. Домовчийски с гръб към вратата подаде към Милен Танев, който с точен удар от десет метра изравни - 1:1.

В 79 - та минута Верея поведе в резултата. Милен Танев се разписа от пряк свободен удар от 18 метра.

В 80 - та минута Рангел Абушев се отзова сам срещу Цинцарски, но вратарят изби топката в корнер.

Верея - Колев (46 Цинцарски), Илиев, Мунин, И. Иванов ( 55 Слаев), Минев (46 Тенев), Бенгюзов, Елиаш (46 - Танев), Вълчев (62 Панов), Огнянов (46 Йорданов), Мечев, Домовчийски ( 55 Савио Нсереко)

Ботев Гълъбово - Михайлов, Ив. Ангелов (46 Ем. Иванов), Катранков, Радев, Янков, Трайков (61 Ис. Ангелов), Коларов (50 Зотев), Винков (75 Патрик), Цачев (66 Видев), Халил (66 Читаков), Кирилов (55 Абушев)

Главен съдия - Радослав Гюдженов (Пловдив)