Царско село е новият член на Първа лига. „Царете“ направиха 0:0 с ЦСКА 1948 в мача от 25-ия кръг на Втора лига, а спечелената точка им бе достатъчна, за да си гарантират предсрочно промоцията за майсторския ни ешелон.

Съставът на Никола Спасов събра 68 точки на върха в класирането и е недостижим 5 кръга преди края. ЦСКА 1948  запазва четвъртата си позиция с 47 пункта и продължава битката си за третото място, даващо браво на бараж за Първа лига, с Монтана.

Очакванията за сериозно дерби не се оправдаха в пълна степен. Първото полувреме не предложи много ситуации пред двете врати, а Царско село остана с човек по-малко в 27-ата минута след директния червен картон на Реян Даскалов. Вторите 45 минути преминаха в по-високо темпо, а в заключителните минути на срещата ЦСКА 1948 имаше отлична възможност да поведе. Удар на Янко Сандаснки от фаул обаче, срещна напречната греда.

Двубоят започна с минута мълчание в паметна починалия тази нощ легендарен защитник на ЦСКА Краси Безински. Двамата капитани Веселин Минев и Апостол попов опънаха фланелка с номер 4 на „армейския“ бранител.

Първата по-любопитна  ситуация бе в 27-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко. Реян Даскалов извърши нарушение малко пред пеналта срещу Чавдар Ивайлов, за което получи директен червен картон. В последствие гостите изпълниха фаул, но право в стената.

След половин час игра Спас Георгиев отправи хубав удар отдясно, но Мартин Димитров улови.

Началото на вторите 45 минути бе особено динамично. Димитър Буров бе изведен отляво, след което намери добре в наказателното поле Спас Георгиев. Последният обаче не успя да нацели вратата от около 8 метра.

Малко след това Веско Минев центрира прецизно в 53-ата минута, а Божидар Кацаров засече с глава, но над вратата.

В 67-ата минута Атанас Кабов получи хитър пас от Атанас Семерджиев. Юношата на Левски нахлу в пеналта, но ударът му бе отразен.

ЦСКА 1948 имаше изключителна възможност да поведе в заключителните минути на срещата. Гостите получиха право да изпълнят фаул от дъгата на наказателното поле. Янко Сандански си заложи топката и стреля, като нацели напречната греда на Мартин Димитров. Топката попадна в купа играчи на двата състава, но футболист от състава на Петко Цанков не успя да направи добавка, а отбраната на домакините съумя да изчисти.

Янко Сандански изпита рефлекса на Димитров и в 89-ата минута с удар от около 20 метра. Топката летеше под напречната греда, ала младият страж реагира своевременно.

Така нулевото равенство бе опазено до самия край, а след последния съдийски сигнал на Владимир Вълков, играчитена Царско село се отдадоха на празненства.