Созопол надви Локомотив Сф с 2:1 в много груб контролен мач, игран на неутралния терен в Благоевград. Морският тим поведе от дузпа в 17-ата минута.

Полувремето завърши 1:1, след като Александър Александров изравни в 30-ата минута. Още през първата част бе изгонен играч на Созопол за груба проява с правото на смяна. До края на мача жълтите картони набъбнаха на над 10. В предпоследната минута от мача бе отсъдена втора дузпа в полза на Созопол, след като топката се удари в ръката на локомотивски защитник. Столичани претендираха, че нарушението е било извън наказателното поле. От втория 11-метров удар Созопол стигна до победата с 2:1.

„Много груб мач. Дори съжаляваме, че играхме тази среща. Трябва да ви кажа, че след двубоя ледът ни не стигна за контузените места по телата на футболистите ни“, сподели изпълнителният директор на Локо Сф Бойчо Величков. Следващата контрола на Локо Сф е във вторник от 18 ч. в „Надежда“ срещу Миньор Пк, а последната проверка за тима е на 15 юли, отново от 18 ч. и отново в София.