Созопол и Поморие взеха по 1 точка в морското дерби от 26-ия кръг на първенството във Втора лига. Мачът между съседите завърши без голове - 0:0.

Съперниците така и не можаха да се надхитрят в мач с дефицит от голови положения. Спорът се водеше предимно в централната зона и на ниво лични единоборства.

Домакините бяха най-близо до гола след четвърт час игра, когато Мустафа Мустафа уцели напречната греда от фаул. След почивката по-близо до откриване на резултата бяха гостите, ала вратарят на „небесносините” Мартин Теменлиев спаси всичко.

На два пъти той отрази удари от чисти позиции на Иван Колев, а веднъж – на Ахмед Ахмедов с глава от упор. Три минути преди края пък Слави Шопов съхрани точката за поморийци със самоотвержено избиване на топката пред голлинията и връхлитащия Стоян Мантаров.

Въпреки петте жърти картона, които главният съдия Драгомир Драганов показа, двубоят може да се окачестви като коректен с оглед на статута му на дерби.

В класирането Созопол е на 4-ото място с 43 точи, а Поморие е на 5-ото място със същия точков актив, но по лоши показатели в директните мачове.