Пирин Благоевград допусна тежко поражение - 1:4, от лидера Септември София на стадиона в Благоевград.

Капитанът на столичани Борис Галчев откри резултата в петата минута със страхотен удар от около 30 метра в долния ляв ъгъл на вратаря Веселин Ганев. Преслав Йорданов удвои с глава четвърт час по-късно след центриране в пеналта от дясно на Спас Георгиев.

Домакините се върнаха в мача четири минути преди почивката, когато след подаване от корнер от дясно на Конър Хендерсън топката беше отклонена към задната греда и непокритият Владислав Златинов от малък ъгъл преодоля Валентин Галев за 1:2.

Септември продължи на владее инициативата и бързо стигна до трето попадение след подновяването на играта. В 55-ата минута централният нападател Йорданов вкара 11-ия си гол за сезона, след като се разписа за втори път в двубоя с глава, този път след центриране на Георги Русев от ляво.

След малко повече от час игра Русев вкара за 4:1 с прецизен удар от границата на пеналта. До края гостите контролираха играта, като имаха известни затруднения единствено при няколко статични положения пред вратата си.

По този начин Септември се откъсна с три точки пред ЦСКА 1948 в класирането, като сега са с равен брой мачове с прекия си конкурент за директна промоция в efbet Лига. ЦСКА 1948 обаче може да изравни отново показателите си с тима на Милен Радуканов, който обаче е и с мач пасив.

Пирин, от своя страна, е в средата на таблицата, като след подновяването на футболната година продължава да не знае какво е победа. Благоевградчани са с 24 точки.