Играчите на Септември са новите водачи в класирането на Втора лига. Това се случи, след като победиха втория отбор на ЦСКА с 2:1 на свой терен в Драгалевци. Трябва да се отбележи обаче, че Етър все още не е изиграл своя мач от кръга и може да си върне позицията.

Септемврийци поведоха в 16-та минута, когато бранителят на "червените" Стойчо Атанасов, който има мачове и за първия отбор, нескопосано опита да изчисти една топка при центриране от пряк свободен удар и я забоде в мрежата си.

Последваха силни минути за домакините, но те направиха редица пропуски. И това можеше да им коства много, защото грешникът за дубльорите в червено при гола за Септември Стойчо Атанасов се реабилитира и в 70-та минута изравни с удар от малък ъгъл.

Домакините се вдигнаха на тотален щурм и логично защитата на ЦСКА се огъна. В самия край Янко Сандански прониза вратаря Слави Петров и донесе трите точки за Септември, с които отборът излезе начело с 46 точки, с една повече от Етър, който в понеделник приема дубъла на Лудогорец. ЦСКА II пък опасно се насочва към изпадащите със своите 29 точки.

В другия неделен мач от кръга във Втора лига Царско село победи като гост тоталния аутсайдер Левски Карлово с 3:1 и се закрепи в средата на таблицата, а дори може да мечтае за място в плейофите със своите 33 точки. Тимът от родния град на Васил Левски пък все по-уверено се е запътил към Трета лига и е с актив от само 10 точки.