Отборът на Поморие победи Ботев Гълъбово с 1:0 като домакин в двубой от 23-ия кръг на Втора лига.

Морският тим беше по-активният през всичките 90 минути и успехът можеше да бъде доста по-изразителен. През първата част голови положения почти липсваха и то логично приключи при 0:0.

През втората част, поморийци натиснаха осезаемо своя съперник. След няколко пропуска в началото в 57-ата минута Милен Танев отбеляза за 1:0. След заучено изпълнение на фаул, Танев прати топката в мрежата с удар извън наказателното поле.

Последва сериозен пропуск за гостите като в ситуацията Мирослав Коев самопожертвователно изчисти топката от голлинията.

Във 75-ата минута домакините можеха да решат всичко в мача. Удар на Милен Танев бе избит от вратаря на гостите. Топката обаче попадна у Иван Колев, който от метър на празна врата уцели лявата греда.

Следващата среща на Поморие е гостуване на ЦСКА 2 на 14.04. (петък) от 17:00 часа. В класирането Поморие е на 5-ото място с актив от 36 точки, а Ботев е на 14-ото място с 27.