Нефтохимик загуби с 0:2 домакинството си на Марица и остава последен в класирането с 3 точки. Двубоят от кръг 6-ия кръг на Втора лига се проведе на стадиона в Българово.

Нефтохимик - Марица 0:2

източник: Пресслужба на Нефтохимик

Първото полувреме премина при равностойна игра. Тимът на Нефтохимик се отличи с повече атаки към противниковата врата, но и този път показа пропуски при завършването им. Цветан Филипов имаше добра възможност да отбележи в 21-ата минута. След разбъркване в наказателното поле той стреля  от линията на наказателното поле но право в ръцете на вратаря на Марица Илия Николов. В 28-ма минута Даниел Стоянов отправи силен удар към вратата, но уцели напречната греда. Малко по-късно той направи повторен опит, но Николов се намеси успешно.

През втората част домакините бяха по-колебливи и приеха играта в своята половина. В 56-та минута те допуснаха груба грешка в зашитата си и гостите откриха резултата. Второто попадение дойде в 88-ма минута, след контраатака, в която гостите имаха числено превъзходство. Димитър Юруков остана непокрит и отбеляза.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Ясен Тузаков, Живко Илиев, Кирил Личев, Цветан Филипов, Халибрям Кърмаджъ, Дзаминг Люй, Даниел Стоянов /Резерви: Мартин Шейтанов, Георги Жеков, Никола Авджиев, Андрей Казалиев, Симеон Русев, Даниел Стаматов, Живко Колмелов/