Нефтохимик загуби у дома от Ботев (Гълъбово) с 0:2 в двубой от 16-ия кръг на Втора лига.

През първата част „шейховете“ имаха две чисти положения, но пропуснаха да се възползват. Дзъмин Лиу, след като получи пас по диагонал, навлезе в наказателното поле, но не успя да отбележи.

Малко по-късно Даниел Стаматов остана сам срещу вратаря на Ботев, но ударът му мина три метра встрани от огражденията. Гостите поведоха минута преди почивката. След грешка в защитата на Нефтохимик, Стефан Неделчев откри резултата, пишат от Пресслужбата на Нефтохимик.

През втората част крайното 2:0 за гостите от Гълъбово оформи Георги Кирилов. В  81-ва минута, той отбеляза при контраатака, след статично положение. „Шейховете“ имаха възможности да намалят резултата, но удари на Цветан Чахов, Герги Бинев и Кирил Личев не намериха очертанията на вратата.

В последния мач за тази година отборът ще гостува на Лудогорец-2, на 2 декември, от 14:00 часа.