Нефтохимик загуби с 0:2 от Оборище Панагюрище на стадион „Българово”.

Момчетата на Николай Кръстев доминираха през по-голямата част на мача и показаха сърцата игра с много хъс. Младостта и неопитността обаче си казаха думата, затова бургазлии не успяха да извлекат положителен резултат от мача. Индивидуалните качества на част от футболистите на Оборище също оказаха влияние.

„Шейховете“ взеха превес още в началото на двубоя. През първото полувреме те направиха множество атаки към вратата на гостите, но допуснаха пропуски при завършването им. Оборище имаха шанс да открият резултата в 10-ата минута, но вратарят на Нефтохимик Християн Славов се намеси убедително. В 22-ата минута бургазлии изпуснаха чудесна възможност да отбележат. Стоян Калев беше на удобна позиция срещу празната врата на панагюрци, но получи неточен пас от Халибрям Кърмаджъ. Минута след това пропуск направи и Даниел Стоянов. Гостите поведоха в 40-ата минута след удар на Карлос Филио. Малко след това пред „шейховете“ се откри възможност да изравнят. Кърмаджъ проби отдясно и центрира към Кирил Личев, но той пропусна да отбележи.

Превъзходството на домакините през втората част бе още по-осезаемо. Още в 47-ата минута Кирил Личев проби защитата на панагюрци и остана сам срещу вратаря, но ударът му мина над вратата. Две минути по-късно, след асистенция на Даниел Стаматов, отново Личев стреля към вратата на гостите, но уцели горната греда. Пет минути след началото на полувремето Ясен Тузаков също пропусна възможност за гол, след като получи добро подаване от Личев. Атаките към вратата на Оборище продължиха до 70-та минута, когато нападателят на гостите Карлос Филио вкара гол от засада, който не бе зачетен. Минута след това, след като Станислав Жеков спъна в наказателното поле противников играч, панагюрци получиха възможност да изпълнят дузпа, която реши резултата 2:0 в тяхна полза. В 90-ата минута се разви оспорвана ситуация, след като защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле, за да спре атака на Виктор Янев, но главният арбитър не отчете нарушение.

В следващия кръг от първенството Нефтохимик гостува на Монтана, на 20.08 (неделя), в 18 ч.