Отборът на Созопол надви Локомотив София у дома с резултат 2:0 в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Яни Николов откри в шестата, а в 44-ата минута Иван Колев удвои, като това се оказа и последното попадение в срещата.

Домакините изиграха добър двубой и успяха да материализират своите шансове. Локомотив имаше повече притежание на топката и повече удари, но направиха и няколко пропуска, които се оказаха решаващи за крайния изход от срещата. С тази побеза Созопол се изкачиха до осмата позиция с актив от 18 точки. "Железничарите" падат до четвъртото място с 29 пункта, но остават на само три зад лидера Пирин. Столичани обаче и с мач по-малко от "орлетата".

В последния си мач за календарната година Созопол гостува на Миньор Перник, докато Локомотив приема втория отбор на Лудогорец.

Първата опасна ситуация бе на сметката на домакините още в петата минута. Петър Кюморджиев се пусна отляво и комбинира към вътрешността със Сава Савов, който имаше време да овладее и да си нагласи топката за изстрел. Той шутира силно, но покрай дясната греда на Ивайло Василев.

Минута по-късно обаче Созопол поведе. Капитанът Кюморджиев центрира от свободен удар в наказателното поле, като Марио Петков, а след това и Наско Милев опитаха да изчистят, но само до границата на пеналтерията. Там Яни Николов намери отлично топката и от въздуха шутира и отбеляза – 1:0.

В 11-ата минута гостите имаха шанса да изравнят. След статично положение топката бе центрирана в наказателното поле на Созопол, а там Владислав Семерджиев стреля от точката за дузпа, но бе блокиран в корнер. Локомотив обаче натисна в търсене на попадението.

В следващите минути гостите изпълниха няколко ъглови удара, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на Росен Андонов. В 16-ата Семерджиев опита отново изстрел, този път от дистанция, но в аут.

Педро Ферари стреля извън наказателното поле в 24-ата минута, но без проблеми за Андонов да улови.

След половин час игра Светослав Диков падна в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията даде знак, че няма намерение да отсъжда наказателен удар.

Минута след това Александър Александров си нагласи топката за изстрел с левия крак пред дъгата на наказателното поле и шутира, но над вратата. Секунди след това Павел Петков навлезе навътре от левия фланг и стреля в близкия ъгъл, но в аут.

В 35-ата минута Павел Петков стреля директно от свободен удар отляво пред ъгловото флагче, но Андонов внимаваше и изби.

Четири минути след това Александров завъртя топката добре над стената от пряк свободен удар, но прехвърли и вратата.

В 44-ата минута домакините успяха да стигнат до второ попадение въпреки натиска на Локомотив. Созопол организира чудесна контраатака, при която Трайо Грозев настигна топката отляво, след което центрира в наказателното поле, където Иван Колев успя да се вклини между Марио Петков и Мики Орачев и стреля отлично с глава, за да отбележи за 2:0.

Три минути след началото на втората част Ферари направи добър пробив в половината на Созопол и стреля опасно от дистанция, но на около метър от лявата греда на Андонов.

След точно час игра гостите пропуснаха златен шанс да се върнат в мача. Александров получи на десния фланг, след което пусна чудесен пас в наказателното поле, където на точката за дузпа бе забравен Павел Петков, който стреля моментално, но над вратата на Созопол.

Три минути след това отново Павел Петков стреля фалцово, но в ръцете на Росен Андонов.

Двадесет минути преди края на редовното време отново Павел Петков опита късмета си от пряк свободен удар, но стреля над вратата на домакините.

В 72-ата минута Мики Орачев центрира към Светослав Диков, който не успя да стреля точно с глава.

Две минути след това Александров влезе добре отдясно в наказателното поле и стреля, но Андонов спаси, а след това играч на гостите пита да направи добавка, но игра с ръка.

В последната минута от добавеното време Светослав Диков успя добре да овладее във въздуха и стреля отлично от границата на наказателното поле, но Андонов показа чудесен рефлекс и спаси. Ферари направи добавка, но в аут. Това беше и последното действие в срещата.

FT / СОЗОПОЛ – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 2:0 | КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Яни Николов 6'

2:0 Иван Колев 44'

Стартови състави на двата отбора:

СОЗОПОЛ: 12. Росен Андонов – 23. Диян Молдованов, 2. Мариян Димитров, 5. Георги Радев, 19. Диян Лефтеров, 11. Петър Кюморджиев (к), 21. Сава Савов, 91. Антонио Лясков, 10. Яни Николов, 27. Иван Колев, 9. Трайо Грозев

Старши треньор: Димитър Стойчев

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 91. Ивайло Василев – 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев (к), 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 30. Тодор Траянов, 8. Наско Милев, 27. Павел Петков, 18. Светослав Диков, 7. Александър Александров

Старши треньор: Иван Колев

Главен съдия: Георги Гинчев, град Велико Търново

Стадион: „Арена Созопол“, град Созопол