Септември София и Кариана Ерден завършиха 0:0 в първи мач от 12-ия кръг във Втора лига. Гредата спаси гостите в 65-ата минута след удар на Кристиян Пешов.
Двубоят в Драгалевция бе изгледан от вицепрезидента на БФС - Емил Костадинов, собственика на Царско село Стойне Манолов и бившия футболист на ЦСКА Георги Илиев-Майкъла, въпреки че срещата се игра без публика заради заповедта на Министерството на здравеопазването.

Срещата започна в спокойно темпо, но още в 9-ата минута припламнаха първите искри. Цветомир Вачев нахлу в наказателното поле и падна след единоборство със защитника на гостите Емануил Личев. Домакините поискаха дузпа, но реферът Георги Николов бе категоричен, че всичко е било в рамките на правилата и успокои страстите с жълт картон за симулация.

В 33-ата минута вратарят на Септември Николай Банков спаси отбора си от сигурно попадение, след като предвидливо напусна наказателното поле и с глава изчисти топката пред откъсналия се Жустино Мендеш. Домакините отговориха с далечен удар на Кристиян Пешов шест минути по-късно, но топката премина встрани от вратата.

Две минути преди почивката столичани стигнаха до отлична възможност за гол след заучено изпълнение на корнер. Пешов пусна топката по земя на границата на наказателното поле, където Асен Георгиев шутира без забавяне, но ударът му се спря в тялото на Мендеш.

В опита си да промени резултата, треньорът на Кариана направи смяна още на почивката. В игра се появи Георги Търтов на мястото на Жустино Мендеш. 7 минути по-късно и Христо Арангелов предприе промяна в състава, пускайки дебютиращия за Септември Симеон Мечев, който наскоро се раздели с Царско село.

Отново от статично положение дойде и второто положение за домакините в 57-ата минута и пак замесени в него бяха Пешов и Асен Георгиев. Този път центрирането беше от фаул вдясно от наказателното поле, но защитник на гостите се намеси. Минута по-късно капитанът на Кариана Евгени Игнатов изстреля истински снаряд към Банков, но точността му изневери.

Септември София Кариана

източник: Антон Узунов

Нова възможност се откри и пред Борислав Дамянов в 63-ата минута, но стражът на тима от Ерден внимаваше и изби.

Гредата спаси гостите в 65-ата минута след удар на Кристиян Пешов, който получи подарък от Ангел Цолов около точката на дузпата.

Резервите оживиха играта на Септември и след отлично центриране на Мечев, най-активният на терена Пешов стреля с глава в аут. Шут на Симеон Александров от дистанция също не намери очертанията на вратата.

Георги Търтов провери вниманието на Николай Банков в 80-ата минута с далечен удар, който обаче не затрудни стража на домакините.

Страхотна атака на столичани в 87-ата минута като по чудо не завърши с гол. Симеон Мечев проби през центъра и изведе отлично Александров на левия фланг. Центрирането му обаче бе избито от Мартин Николов пред връхлитащия Тасков.

В добавеното време на мача напрежението бе пред вратата на Павел Станев и то дойде най-вече от опасните центрирания на Симеон Мечев. В последните секунди жълт картон за реакция получи треньорът на Септември Христо Арангелов.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ - КАРИАНА ЕРДЕН 0:0

СЕПТЕМВРИ: 1. Николай Банков, 22. Асен Георгиев-капитан, 8. Александър Тодоров, 15. Ангел Грънчов, 11. Аспарух Смилков (52 - 20. Симеон Мечев), 25. Иван Стоянов, 16. Кристиян Пешов (79 - 19. Кристиян Тасков), 14. Марио Илиевски, 23. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов, 7. Цветомир Вачев (65 - 17. Симеон Александров)

Резерви: 21. Божидар Митрев, 20. Симеон Мечев, 17. Симеон Александров, 19. Кристиан Тасков, 2. Мартин Филипов, 18. Стоян Стоичков, 13. Панайот Пасков

Треньор Христо Арангелов

КАРИАНА: 1. Павел Станев, 2. Ангел Цолов, 4. Мартин  Николов, 20. Николай Дичев, 22. Стоян Предев, 26. Емануил Личев (64 - 73. Владимир Мичев), 27. Борислав Дамянов (92 - 10. Пиер Пиеров), 8. Евгени  Игнатов-капитан (90 - 17. Християн Илиев), 19. Владислав Цеков, 9. Жустино Мендеш (46 - 97. Георги Търтов), 7. Матеус Касарото

Резерви: 79. Юлиян  Весков, 17. Християн Илиев, 13. Георги Георгиев, 77. Кристиан Апостолов, 10. Пиер  Пиеров, 97. Георги Търтов, 73. Владимир Мичев