Лудогорец II разби Струмска слава с 4:1 на стадион "Гнездо на орли" в двубой от седми кръг на Втора лига. В 17-ата минута точен за домакините бе Петър Караангелов, а малко по-късно Димитър Митков удвои. В началото на първата част Бранимир Костадинов покачи за 3:0, а малко след това гостите върнаха едно попадение чрез Ивайло Стоянов. Две минути по-късно Владислав Найденов оформи крайното 4:1.

Десет минути след съдийския сигнал дойде и първата опасност в срещата. Иван Йорданов отправи мощен удар към вратата на гостите, но Юлиян Попев изби топката.

Резултатът бе открит в 17-ата минута на срещата, след като талантът от Петрич - Петър Карангелов, изведе "орлите" напред.

Струмска слава отвърна с удар на Георги Тунгаров, но опитът бе извън рамките на вратата на Лудогорец II.

След половин час игра авансът на "орлите" бе удвоен от Димитър Митков.

Втората част започна ударно за Лудогорец II, който отбеляза трети гол във вратата на Драгомир Петков. Този път точен бе Бранимир Костадинов.

Десет минути по-късно обаче Струмска слава получи правото да изпълнява дузпа. Зад бялата точка застана влезлият на почивката Ивайло Стоянов, който изпрати топката в мрежата на Дамян Дамянов и записа името си сред голмайсторите в срещата.

Само две минути бяха необходими на Лудогорец II да върне комфортния си аванс от три попадения чрез гол на Владислав Найденов.

В последните минути натискът на домакините бе още по-осезаем, но до ново попадение не се стигна и срещата приключи при резултат 4:1.

Така Лудогорец II запази третата си позиция в класирането и вече има 15 точки. Струмска слава, от своя страна, е на 13-о място с 5 пункта.

Лудогорец - Струмска слава  КР 4:1
1:0 Петър Караангелов 17'
2:0 Димитър Митков 31'
3:0 Бранимир Костадинов 49'
3:1 Ивайло Стоянов 59' (д.)
4:1 Владислав Найденов 61'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 34. Бранимир Костадинов, 45. Петър Караангелов, 82. Иван Йорданов, 5. Георги Терзиев (к), 75. Петър Генчев, 58. Димитър Илиев, 50 Цветослав Петров, 38. Владислав Найденов, 51. Илкер Будинов, 81. Димитър Митков

Треньор: Тодор Живондов

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 5. Мартин Костов, 6. Димитър Петков, 14. Юлиян Попев, 77. Никола Борисов, 4. Любомир Граминов, 19. Георги Иванов, 22. Антон Тунгаров, 16. Хуан Давид Калдерон, 17. Христо Кирев, 2. Борислав Николов (к)