Лудогорец II разби Септември Симитли с 4:1 в мач от 11-и кръг на Втора лига. Гостите откриха с гол на Китан Василев, но малко след това "орлетата" изравниха чрез Димитър Митков, който по-късно оформи и обрата за своя отбор. През втората част Илкер Будинов покачи на 3:1, а в края на срещата Георги Чукалов оформи крайното 4:1.

Двубоят започна добре за играчите в зелено, които още в началните минути имаха възможност да затруднят стража на противника след изпълнение на пряк свободен удар.

Малко по-късно обаче Септември откри резултата с гол на юношата на Славия - Китан Василев. Лудогорец II отвърна светкавично с удар на Димитър Митков, но топката срещна гредата.

В 24-ата минута Митков все пак успя да вкара топката в мрежата на Чарлз Тейлър и възстанови равенството.

Домакините поеха инициативата в срещата и само за две минути Цветослав Петров и Димитър Митков обстреляха вратата на противника, но без успех.

В края на първата част гостите останаха с човек по-малко след като Николай Стоилков си изработи директен червен картон, а в добавеното време нов гол на Митков оформи обрата за домакините.

Началото на втората част бе още по-впечатляващо, тъй като само две минути след подновяването на играта Илкер Будинов покачи резултата на 3:1.

След час игра Цветослав Петров отправи удар към вратата на Тейлър, но не успя да затрудни панамския страж. В 86-ата минута влезлият като резерва Георги Чукалов оформи крайното 4:1.

Така малките "орли" събраха актив от 19 точки и застанаха на 5-о място в класирането. Септември, от своя страна, е на седма позиция с 15 пункта.

Лудогорец II - Септември Симитли  КР 4:1
0:1 Китан Василев 12'
1:1 Димитър Митков 24'
2:1 Димитър Митков 45+1'
3:1 Илкер Будинов 47'
4:1 Георги Чукалов 86'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 20. Гийерме Де Соуса, 72. Ерол Дост, 82. Иван Йорданов (к), 52. Тихомир Димитров, 81. Димитър Митков, 74. Хюсеин Кельовлуев, 50. Цветослав Петров, 34. Бранимир Костадинов, 75. Петър Генчев, 51. Илкер Будинов

Треньор: Тодор Живондов

Септември Симитли: 1. Чарлз Тейлър, 77. Кристиян Михайлов (к), 55. Евгени Тунтев, 4. Борислав Вакадинов, 5. Владимир Гогов, 27. Николай Стоилков, 17. Илия Карапетров, 9. Запро Динев, 88. Ивайло Михайлов, 11. Китан Василев, 8. Руслан Иванов