Отборът на Лудогорец 2 не срещна трудности при домакинството си на Янтра Габрово и го победи с класическото 3:0 в двубой от 27-ия кръг на Втора лига. Петър Георгиев откри в 30-ата, а още два гола дабови Бранимир Костадинов в добавеното време на първата част и в 52-ата минута.

С този успех „орлите“ се настаниха на третата позиция с актив от 42 точки, колкото има и четвъртият Хебър, но разградчани са с по-добра голова разлика. Янтра остава на предпоследното 15-о място с 19 точки, с една по-малко от спасителната зона.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Първата ситуация бе за тима на домакините, като Цветослав Петров стреля, но неточно.

В следващите минути двата тима изпълниха по няколко свободни удара, които обаче не доведоха до опасност пред някои от двамата вратари.

В 23-ата минута Бранимир Костадинов също пробва удар, но и той не беше точен в мерника си.

След половин час игра домакините откриха след точен изстрел на Петър Георгиев.

В 38-ата минута Методий Стефанов стреля, но покрай вратата.

"Орлите" стигнаха до второ попадение в добавеното време на първата част, когато Бранимир Костадинов засече с глава центриране от свободен удар.

Домакините оформиха класиката в 52-ата минута. Отново точен беше Костадинов и отново с глава, този път след корнер.

До края на срещата играчите на Тодор Живондов контролираха развоя ѝ и не допуснаха изненада. Двата тима извържиха по 4 смени, а в крайна сметка домакините спечелиха и нови три точки в актива си.

FT | ЛУДОГОРЕЦ II – ЯНТРА ГАБРОВО 3:0

1:0 Петър Георгиев 30'

2:0 Бранимир Костадинов 45+1'

3:0 Бранимир Костадинов 52'

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ II: 68. Владимир Русанов – 72. Кристиян Райчев, 58. Димитър Илиев, 50. Цветослав Петров, 52. Тихомир Димитров, 82. Иван Йорданов ), 80. Методий Стефанов, 38. Владислав Найденов, 34. Бранимир Костадинов, 91. Александър Ганчев, 75. Петър Георгиев

Старши треньор: Тодор Живондов

ЯНТРА ГАБРОВО: 23. Иван Гошев – 19. Георги Върбанов, 16. Константин Иванов, 25. Христо Митев, 10. Ивайло Иванов, 6. Петър Казаков, 71. Тони Иванов, 18. Димитър Видев, 9. Иван Петков, 7. Християн Кожухаров ), 24. Владимир Мичев

Старши треньор: Костадин Ангелов