Отборът на Пирин Благоевград записа първа победа като гост през новия сезон във Втора лига. Възпитаниците на Уорън Фийни се наложиха с 2:1 при визитата си на Локомотив в Горна Оряховица.

Срещата на Градския стадион в Горна Оряховица започна с натиск на гостите от Благоевград, а в 8-ата минута „орлетата” стигнаха и д първата си възможност за гол. Антон Карачанаков получи в наказателното поле отляво и стреля по диагонала, но не успя да преодолее вратаря на домакините. Малко по-късно Краси Станоев също пробва късмета си с далечен удар, но той също не попадна в целта и излезе високо в аут.

Пирин продължи да бъде по-настоятелния тим на терена, докато футболистите на Локомотив предимно се защитаваха и действаха на контраатака.

Антон Карачанаков продължи да притеснява отбраната на домакините и в 28-ата минута бе много близо до откриване на резултата. Нападателят на гостите стреля от близо 30 метра, топката тупна коварно, но вратарят Християн Христов изби в корнер. Ситуацията се повтори и две минути по-късно, когато той отново изби коварен шут на Карачанаков.

В 36-ата минута дойде най-чистото положение в срещата, когато домакините бяха много близо до откриването на резултата. След центриране от фаул топката бе отклонена в наказателното поле, където Николай Бодуров се опита да изчисти. Капитанът на гостите обаче не успя добре да отиграе и прати кожното кълбо към своята вратата. За негово щастие обаче, Петър Петров със сетни усилия отклони топката и предотврати сигурен гол.

В крайна сметка усилията на Пирин бяха възнаградени в 42-ата минута , когато Красимир Станоев откри в полза на благоевградчани. Той бе изведен сам срещу стража на домакините и с удар по тревата успя да го преодолее.

Втората част започна отлично за домакините, които стигнаха до изравняването на резултата в 57-ата минута. След атака отляво и много добро центриране в наказателното поле, Владислав Мирчев с глава порази целта за 1:1.

Гола за успеха на Пирин осигури Джон Кристов Аийна, който засече с глава центриране отдясно. Секунди преди това удар от фаул на Антон Карачанаков не отразен от вратаря на домакините.

Локомотив ГО – Пирин Бл 1:2

0:1 Станоев 42'

1:1 Мирчев 57'