Витоша Бистрица победи с 2:1 Септември в дербито на 24-ия кръг на Втора лига. За домакините точни бяха Кочиов от дузпа и Христов през първата част, а гостите намалиха с попадение на Байду през втората част.

Двата тима започнаха предпазливо мача като проучваха слабите места в отбранителните действия.

Гостите от Септември имаха претенции за дузпа, когато Галчев беше задържан в наказателното поле в 16-ата минута, но съдията не отсъди нарушение.

Веднага след това игра с ръка на Сандански в наказателното поле на Септември позволи на Витоша да открие резултата с попадение на Кристиян Кочиов.

Стефан Христов направи резултата 2:0 в 45-ата минута на двубоя.

През втората част Септември тръгна да се връща в мача, а бившият играч на ЦСКА Николай Цветков - Демона в 56-ата минута пропусна да намали резултата.

Все пак Байду, който влезе като резерва намали резултата в 56-ата минута като засече топката с глава в мрежата на Витоша.

До края на двубоя въпреки създадените положения и пред двете врати Витоша удържа аванса и спечели 3 точки като се изравни със съперника си. Вратарят Василев спаси много сложно положение в добавеното време на двубоя след далечен удар на Стоичков.

Двата тима имат по 46 точки и изостават на 3 от лидера Етър Велико Търново. Втората позиция е за Септември, а третата за Витоша.

В следващия 25-и кръг Витоша гостува на Поморие, а Септември приема Созопол.