в двубой от 28-ия кръг на Втора лига тимовете на Созопол и Етър завършиха 1:1 в здрав и интересен мач.

Домакините от Созопол, откриха резултата рано в срещата с попадение на Пешов. До почивката те успяха да съхранят аванса си и се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През второто полувреме Етър стигна до изравняването с великолепен гол на Джихат Кямил, който не остави шансове на вратаря на созополския тим.

До края на двубоя Етър натисна съперника си, но не успя да реализира победен гол като стигнаха до греда в 89-ата минута, която беше ударена след шут на .

В крайна сметка след това реми тимът от Велико Търново запази първото си място с актив от 59 точки. Созопол е на 6-ото място с 44 като се изравни с Царско село.

В други два мача от този кръг играни днес ключова победа записа втория тим на ЦСКА след ценен успех над Ботев Гълъбово с 2:1. Така "червените" изпревариха съперника си във временното класиране като и двата тима имат по 33 точки, но тимът от Гълъбово е  сред изпадащите.

Витоша Бистрица спечели домакинството си на Ботев Враца също с 2:1 и изпревари Поморие като има 49 точки, а морският тим е с 47.