Кандидатът за директна промоция в елита Септември взе много важна и изключително мъчна победа над един от силните представители на Втора лига Созопол. Септемврийци надделяха с 2:1 с гол в последната минута.

Иво Иванов откри за победителите през първата част, но Якуб Идризов изравни в 86-та минута и мачът отиваше към равенство. Но в последната минута на редовното време Радослав Василев с гол от близка дистанция направи 2:1 и донесе трите точки на кандидата за елита.

Първата част мина под диктовката на домакините от София, но те направиха много пропуски в началото. Но все пак стигнаха до аванс в 36-та минута, когато след статично положение се стигна до разбъркване, при което Иво Иванов беше най-съобразителен и откри резултата.

Созопол изравни играта през второто полувреме, като имаше доста положения и пред двете врати. И логично тимът от морето стигна до изравняването в 86-та минута. Тогава Станимир  Баев с перфектен пас изведе Якуб Идризов зад защитата и той с перфектен удар преодоля вратаря за 1:1.

В последната минута обаче дойде и развръзката. Тогава центриране от Предев от левия фланг стигна до Радослав Василев и той от метър с глава прониза мрежата, за да донесе трите точки на Септември.