Движещият се на трето място във Втора лига отбор на Локомотив София претърпя истинско крушение във визитата си срещу Монтана от 19-ия кръг на втория ешелон в родния футбол. Играчите на Младен Додич паднаха звучно с 0:4 от директния си преследвач, като завършиха срещата с 9 души. След почивката за по два жълти картона бяха изгонени бранителите Емил Виячки и Александър Бранеков, поради което Иван Коконов нямаше никакъв проблем да реализира хеттрик.

По този начин разликата между двата тима се сведе до само 5 точки в полза на столичани. Те остават трети с 35, докато Монтана натрупа 30 на сметката си. Лидерите Ботев Враца и Царско село са далеч напред с еднакъв актив от 41 точки.

На стадион „Огоста” Локомотив показа, че ще има проблеми още от самото начало. В мъгливото време домакините изглеждаха по-напористи и откриха резултата в 20-ата минута. Сергей Георгиев се озова на точното място във вратарското поле, за да засече центриране, дошло от десния фланг и така монтанчани поведоха – 1:0.

Локомотив София продължи да играе безидейно и след почивката. В 61-ата минута гостите изтърваха най-добрият си шанс, когато пробив Христос Контохристос отляво създаде голямо разбъркване пред вратата на Монтана. Центрирането на гръцкия футболист намери Станкев при далечната греда, ала изстрелът на футболиста не попадна в очертанията.

Сгромолясването на „червено-черните” започна в 67-ата минута, когато Емил Виячки по безумен начин си заработи втори жълт картон. Той първо повали с ръце съперник до ъгловото флагче и реферът Стефан Апостолов отсъди нарушение. Виячки не бе съгласен и започна да спори разгорещено със съдията, макар и да бе получил официално предупреждение през първата част. Бранителят не се укроти и заслужи нов жълт картон, след което метна топката по съдията.

Само 7 минути по-късно друг от защитниците на Локомотив също изгоря. Играещият от доста време с жълт картон на сметката си Александър Бранеков направи безумно влизане с бутоните напред срещу съперников играч, заради което също пое към душовете.

Предвид вече разредената отбрана на Локомотив, домакините извлякоха максимума. В 80-ата минута Иван Коконов вкара за 2:0, възползвайки се от невероятно неразбирателство между вратаря Андрея Ефремов и Константинос Манолас. Двамата играчи на гостите не се разбраха кой да отиграе топката след дългия пас на Йордан Йорданов.

В 86-ата бившият играч на Черно море реализира отново, като сам проектира атаката и засече с глава центрирането на Кристиан Димитров.

Буквално в последната минута от редовното време Коконов оформи своя хеттрик с  много, много красиво изпълнение. Резервата Атанас Илиев проби отляво по фланга и центрира фалцово към точката на дузпата, където Коконов бе оставен да стреля от воле и с помощта на напречната греда забоде топката в мрежата – 4:0.

Така Локомотив София видя края на поредицата си от 6 мача без поражение. „Железничарите” приемат Марица Пловдив в следващия кръг, докато Монтана гостува срещу последния в класирането Нефтохимик.