Пирин Благоевград завърши 2:2 срещу новака във Втора лига Струмска слава в първата си контрола от лятната подготовка.

Гостите от Радомир поведоха в 34-ата минута, когато Васил Божинов си отбеляза нелеп автогол с глава след центриране отдясно.

В средата на второто полувреме Стоян Георгиев удвои с добавка отблизо, а домакините бурно протестираха с претенции за нарушение в атака в ситуацията преди гола, като заради реплика съм съдията претенции за Румен Сандев получи червен картон.

Пирин все пак стигна до изравняване с две бързи попадения.

Станислав Костов намали в 78-ата минута след добър пробив на Даниел Младенов, а две минети по-късно Младенов оформи крайното 2:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Башлиев.

"Зелените" утре заминават на лагер в Банско, а във вторник ще играят втора проверка срещу новака в елита Витоша Бистрица в Благоевград.