Несебър - Ботев Гълъбово 1:5

Несебър започна пролетния дял на Втора лига с много тежка загуба на своя стадион. "Делфините" отстъпиха на Ботев (Гълъбово) с изненадващото 1:5.

Двубоят тръгна отлично на гостите, които поведоха още във втората минута с гол на Иван Цачев. Бившият играч на домакините се разписа след самостоятелен пробив. Домакините можеха да изравнят само минута по-късно, но гредата спаси Ботев. Несебър продължи да търси изравняване, пропускай няколко добри атаки, но в 24-ата минута получи втори гол. Иван Винков пресече пас на Галин Димов към вратаря и удвои аванса на Ботев. Несебър продължи да пропуска и в 30-ата минута вече губеше с 0:3. Винков намери Реджеб Халил, който се разписа отблизо. Две минути по-късно авансът на гостите стана четири гола. Халил вкара за втори път, а отново му подаде Винков.

В 65-ата минута Винков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. Така Ботев водеше вече с 5:0, а малко преди края Несебър стигна до почетно попадение. Негов автор стана Валентин Йосков, който се разписа с хубав удар от далечно разстояние.

Загубата остави Несебър на шесто място с 26 точки, докато гостите вече са четвърти, след като изпревариха своя противник. Тимът от Гълъбово има 28 точки.

Поморие - Созопол 1:1

Поморие и Созопол завършиха 1:1 в регионалното морско дерби от 18-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на стадиона в Несебър.

Домакините поведоха в резултата след автогол на Стоян Мантаров в 38-ата минута. В 50-ата Ахмед Ахмедов вкара за Поморие, но попадението беше отменено заради засада.

В 80-та минута Мартин Газиев получи червен картон и Созопол доигра срещата с човек по-малко. Все пак в самия край на мача французинът Жил Уолсън изравни и донесе точката на гостите, които са предпоследни в класирането с 14 точки. Поморие е десети с 23.

Марица Пловдив - Монтана 1:0

Марица Пловдив победи борещия се за промоция Монтана с 1:0 в мач от 18 кръг на Втора професионална лига. Победния гол отбеляза Свилен Щерев в 11-ата минута, а срещата се игра на стадион "Марица", който получи навреме лиценз за подновяването на шампионата. Мачът започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков.

Повторен дебют за Марица записаха Кирил Акалски и Йордан Христов. Гостите уцелиха три греди, а в добавеното време вратарят Акалски получи червен картон за нарушение пред наказателното поле. Мястото му бе заето от капитана Костадин Дяков, след като "жълто-сините" вече бяха извършили и трите си смени.

Победата изкачи Марица на осмото място във временното класиране с актив от 25 точки.