ОФК Поморие спечели морското дерби с Созопол от 3-тия кръг на първенството на ВПЛ.

Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев се наложиха като гости с 2:1.Всичко по-интересно в мача се случи през II-то полувреме.Поморийци нанесаха своя удар с два бързи гола само за 6 минути след почивката.

В 48′ Ж.Петков откри с глава след корнер,а във 5-та минута М.Орачев удвои с добавка след удар в напречната греда от фаул на Б.Расим.

В 59′ домакините от Созопол намалиха резултата на 1:2 след гол от дузпа на Станимир Баев.

Това е първа победа за поморийци във Втора Лига след две равенства в първите два кръга.Следваща среща ОФК Поморие домакинства на 12.08./събота/ от 18:00 часа на ст. Лазур /Бургас/ срещу отбора на Ботев Гълъбово.

Литекс остава непобеден и след 3-ия кръг на Втора лига. Оранжевите си тръгнаха с точка от визитата в столицата, където направиха 0:0 с тима на Царско село. Мачът беше много оспорван, със здрави и понякога груби единоборства от страна на домакините, но е похвално , че ловчанлии не се огънаха. В интерес на истината софиянци имаха повече положения за гол, удариха и две греди. Стражът Диян Вълков обаче показа класа в напечените моменти и спаси две-три опасни ситуации.

Локомотив Горна Оряховица записа първа победа във втория ешелон, като би у дома новака Струмска слава. Победата за домакините дойде драматично в края, когато Кристиян Димитров донесе трите точки за успеха с 4:3.

Срещата започна добре за „железничарите”, които в 19-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа и Кристиян Димитров бе прецизен от бялата точка за 1:0. Гостите от Радомир обаче не се предодаха и успяха да изравнят резултата.

В началото на втората част Локомотив наниза два гола и вече предчустваше победата. В 53-ата минута се разписа Антоний Балъков, а малко след това резервата Бедри Рюстемов вкара първия си гол за тима и покачи на 3:1.

Това обаче не бе всичко. Струмска слава намали на 3:2, а после стигна до нов гол и изравни резултата. Отново Кристиян Димитров обаче успя да вкара четвърти гол и измъкна победата за локомотивци.