Нефтохимик спечели домакинството си на Лудорорец II във втория кръг на първенството. Младият и неопитен тим на старши-треньора Николай Кръстев показа здрав характер и не се сломи пред силния съперник.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като играта се развиваше предимно в центъра на терена. И двата отбора получиха по няколко възможности да поведат, но не успяха да се възползват.

Няколко минути след почивката домакините имаха възможност да вкарат първото попадение в срещата. След изпълнение на пряк свободен удар на Цветан Филипов и разбъркване в наказателното поле, капитанът Станислав Жеков стреля в горния десен ъгъл, но вратаря на Лудогорец Даниел Наумов ловко изби. Гостите поведоха в 63-та минута след гол с глава на Томас Цвятков, който се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. Ответната реакция не закъсня и в 70-та минута „шейховете“ откриха резултата. Георги Бинев излезе сам срещу вратаря, не успя да го прехвърли при първия удар, но мигновеният втори опит бе безпогрешен. Само след 10 минути игра Нефтохимик обърна резултата, след перфектен изстрел от 12 метра на Цветан Филипов.

Марица загуби от Оборище Панагюрище с 0:3 първия си домакински мач за сезона във Втора лига. Двубоят се игра на базата на Ботев в Коматево, тъй като в момента се правят подобрения на терена на стадиона в "Кършияка".

Георги Нетов откри резултата в 11-ата минута, а в 23-ата Петър Тончев реализира дузпа за 0:2. В 83-ата минута на мача играчите на треньора Георги Чиликов реализираха още едно попадение, което отново бе дело на Георги Нетов.