В динамичен мач от II-ри кръг на Втора Лига отборите на Поморие и Царско село завършиха 2:2.

Домакините започнаха по-активно и откриха още в 12′,когато Бекир Расим засече с глава центриране на Живко Жеков.Гостите,обаче успяха да изравнят в 25′ чрез Светослав Диков,който беше точен след разбъркване.В минутите до края на полувремето поморийци упражниха натиск и успяха отново да поведат в резултата.Михаел Орачев се разписа в 34′ след хубав пробив и асистенция на Борис Тютюков.

След почивката и пред двете врати имаше множество интересни положения.Късметът се усмихна на Царско село в 70′,когато отново Светослав Диков изравни отблизо.Четвърт час преди края неубедителния главен съдия Петър Доровски от гр. София показа спорен 2-ри жълт картон и изгони от терена капитана на Поморие – Георги Петков.

Въпреки,че бяха с човек по-малко домакините можеха да вкарат 3-ти гол,но резервата Станислав Дрянов улучи левия страничен стълб 5 минути преди края.

Мачът се игра на ст. „Лазур“/Бургас/,където Поморие ще приема гостите си до края на есенния полусезон,заради подмяна на тревното покритие на на стадион Поморие.

Литекс и Локомотив /Горна Оряховица/ завършиха 1:1 в дербито на втория кръг на Б група. През първото полувреме домакините имаха териториално превъзходство и създадоха няколко дори възможности за гол, но ги пропуснаха. Гостите от Горна Оряховица също имаха своите положения, те не успяха да стигнат до попадение. Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. В 54-та минута Христо Кирев посрещна топката от около 25 м. и с топовен шут отбеляза атрактивен гол изпращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Локомотив за 1:0. В 60-та минута футболистите на Литекс можеха да удвоят преднината си. След удар на Тонислав Йорданов от пряк свободен удар топката срещна напречната греда. В 71-та минута гостите изравниха сред точно изпълнена дузпа от Кристиян Димитров. Именно той бе повален в наказателното поле на Литекс от бранителя на "оранжевите" Иван Иванов. Домакините пропуснаха отлична възможност отново да поведат в резултата в 88- та минута. След удар на Тонислав Йорданов от фаул топката премина на сантиметри покрай гредата. До края на срещата и дата отбора търсеха победата, но не успяха да променят резултата.