Локомотив София спечели драматично срещу гостуващия Ботев Враца с 1:0 и записа първа победа за сезона във Втора професионална футболна лига. Столичани стигнаха до успеха с попадение на централния нападател Илия Димитров в петата минута на добавеното време. Димитров се разписа с глава след центриране от ляво на Галин Ташев в комбинация между двамата юноши на Левски. Софиянци можеха да отбележат и по-рано, но Николай Цветков удари гредата след почивката.

В скучно морско дерби отборите на Несебър и Созопол не се победиха. Мачът от Втора лига завърши при нулево реми, като положенията и пред двете врати се брояха на пръсти.

По-настойчиви през първото полувреме бяха гостите. Удари на Иван Пенев и Емануил Манев обаче бяха избити в корнер от вратаря Теменлиев. Нарушение срещу Кристиян Тафраджийски пък остави съмнения за неотсъдена дузпа. Няколко положения за гол имаха и домакините, но топката така и не намери мрежата на вратата.

Десетина минути преди края на мача Николай Костов игра с ръка пред наказателното си поле, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Така без капитана си „делфините” трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, а двата тима си поделиха по точка.

Новакът във Втора лига Черноморец Балчик спечели първи успех в шампионата. Отборът от Северното Черноморие победи категорично с 4:1 Ботев Гълъбово. Валери Христов откри резултата още във втората минута на мача, а в последните секунди на първата част Георги Димитров удови. В началото на второто полувреме Илиян Капитанов намали за гостите, но след това домакините подпечатаха успеха си с две нови попадения. Автори на головете бяха Севделин Стайков и Валентин Веселинов.