Нефтохимик победи в контролна среща друг участник във Втора лига Поморие с 1:0. Двубоят беше част от подготовката на тимовете преди старта на шампионата.

През първото полувреме играта беше равностойна без сериозни положения и пред двете врати и логично резултатът остана 0:0.

През второто полувреме домакините от Поморие първи стигнаха до голово положение след хубав удар на Християн Казаков, който разтресе напречната греда на вратата на гостите.

В края на срещата при една бърза контраатака на Нефтохимик, бургазлии се разписаха във вратата на Поморие, а това беше и единственият гол в мача.

Следващата контролна среща на Поморие е с отбора на Несебър на 27.01. (събота) от 11:00 часа на стадиона в Поморие.