Без победител завърши контролата между Нефтохимик и Ботев Гълъбово, която се игра днес, в с. Межда (Ямбол). След равностоен двубой, крайният резултат от срещата е 2:2, съобщиха от Пресслужбата на Нефтохимик.

Всички футболисти от тима на „шейховете“ записаха игрови минути, с изключение на контузените Даниел Стоянов, Георги Бинев, Виктор Янев, Атанас Гичев и Емил Рачев. Очакваше се Рачев да вземе участие в контролата, но по преценка на доктора на отбора, опитният халф и този път остана извън групата. За първи път в мач на първия отбор се включи Димитър Железов, който се състезава за U19. Защитникът се представи на ниво и успя да впечатли старши-треньора Николай Кръстев.

Първият гол в приятелската среща бе за Нефтохимик. След като Мартин Иванов бе спънат в наказателното поле, съдията мигновено отсъди дузпа в полза на бургаския тим. От бялата точка Цветан Филипов бе безпогрешен за 1:0. След няколко минути Ботев изравни, след центриране от фаул и неубедителни действия на нашата защита. До почивката резултатът остана непроменен макар че опасности не липсваха и пред двете врати.

През втората част тимът на Гълъбово поведе в резултата, след центриране от корнер и последвал удар с глава към вратата на Нефтохимик. За крайното 2:2 се разписа Живко Комелов.

След паузата в първенството за „шейховете“ предстоят две поредни гостувания - на Локомотив София и на Струмска слава Радомир.