Пирин Благоевград победи трудно Струмска слава с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Втора лига и по този начин "орлетата" се изкачиха на първата позиция във временното класиране. Ранен аванс за гостите даде Антон Карчанаков (7). В началото на втората част Преслав Йорданов (53) удвои преднината на "орлетата" с 16-ият си гол от началото на сезона. В 73-ата минута Николай Ганчев намали резултата, след което домакините създадоха няколко опасности пред Франческо Руберто, но до нов гол не се стигна.

Гостите стартираха по-агресивно срещата и още в първите минути успяха да застрашат вратата на Драгомир Петков, но при острите центрирания в наказателното поле защитата на домакините се справи и предотврати опасностите.

Постепенно Струмска слава пренесе играта малко по-напред, но отново Пирин бе тимът, който владееше контрола на топката.

В 7-ата минута Пирин откри резултата. Това бе и първата опасност пред една от двете врати. Преслав Йорданов задържа умело с гръб към вратата и продължи към Антон Карачанаков, който нахлу в нказателното поле, преодоля двама противници и реализира в долния ляв ъгъл.

Четири по-късно Конър Хендерсън бе близо до удвояване на резултата, но изстрелът на халф от пряк свободен удар премина покрай левия страничен стълб на Драгомир Петков.

В 17-ата минута Спас Георгиев изведе отлично Красимир Станоев в наказателното поле, но изстрелът от малък ъгъл на последния бе отразен решително от Драгомир Петков.

Две по-късно след нова атака на Пирин, стражът на Струмска слава боксира с една ръка изстрел на Антон Карачанаков.

Домакините успяха да изравнят играта, но до опасности пред Франческо Руберто не се стигаше, след като защитата на "орлетата" бе добре подредена.

В следващите минути двата тима заформиха здрава битка, но липсваха головите положения пред една от двете врати.

В 39-ата минута дойде и първият точен изстрел за домакините. Борис Николов стреля от дистанция, но ударът му бе слаб и Франческо Руберто улови.

Домакините стартираха агресивно втората част и още в 47-ата минута имаха отлична възможност да възстановят равенството. Александър Аспарухов се измъкна от защитата, но изстрелът му отблизо излезе в аут.

Пирин отговори с удар на Преслав Йорданов, но нападателят не успя да намери целта и топката прелетя над вратата.

В 52-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но слабо и Драгомир Петков улови.

Минута по-късно "орлетата" удвоиха преднината си. Станислав Манолев и Юлиан Попев комбинираха отлично по левия фланг. Защитникът центрира в наказателното поле, където Прелсав Йорданов реализира 16-то си попадение от началото на сезона.

В 61-ата минута Франческо Роберту трябваше да се намесва на два пъти след самостоятелен пробив на Мартин Костов и изстрел на Николай Ганчев.

Постепенно Струмска слава пренесе играта изцяло в половината на Пирин. Домакините задържаха продължително топката, но не се стигаше до опасност пред Франческо Руберто.

В 73-ата минута възпитаниците на Владимир Димитров все пак намалиха резултата. След изпълнение на ъглов удар Стилиян Николов и Александър Дюлгеров не се разбраха, от което се възползва Николай Ганчев, който отблизо реализира.

Струмска слава натисна съперника си и "орлетата" заложиха на контраатаки в края на двубоя. При една от тях Спас Георгиев стреля от дистанция, но покрай левия страничен стълб.

Натискът на домакините стана по-масиран и в 89-ата минута Кристиян Китов стреля от дистанция, което принуди Франческо Руберто да се намесва решително, избивайки топката от долния десен ъгъл.

Пирин отговори в следващата атака, след като Антон Карачанаков направи самостоятелна акция, но изстрелът му бе отразен от Драгомир Петков.

До края на двубоя Струмска слава създаде напрежение в половината на "орлетата", но гостите умело успяха да запазят аванса си.

СТРУМСКА СЛАВА - ПИРИН 1:2

0:1 Ант. Карачанаков 7'

0:2 Пр. Йорданов 53'

1:2 Н. Ганчев 73'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Мартин Костов, Борис Николов, Димитър Петков, Никола Борисов, Антон Тунгаров, Георги Иванов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов

Треньор: Владимир Димитров

ПИРИН: Франческо Руберто, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Юлиан Попев, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов

Треньор: Уорън Фийни