Отборът на Струмска слава спечели домакинството си на новака във Втора лига Крумовград с минималното 1:0. В герой за тима на Юрий Васев се превърна капитанът Борислав Николов, който отбеляза по много красив начин с пета в средата на втората част.

След мудните и по-борбени първи 20 минути, домакините се активизираха и опитаха няколко удара. Георги Янев имаше шанс да притесни Макенджиев, но изстрелът му от движение прелетя високо над вратата. Антон Тунгаров опита късмета си отдалеч малко след това, нанасяйки първия точен удар в мача, но опитният вратар на гостите внимаваше.

Второто полувреме стартира по-добре от първата част. Само след пет минути игра Борислав Николов нахлу мощно в наказателното поле на Крумовград и се строполи на земята. Главният съдия Любослав Любомиров обаче не се подведе по действията на фланговия футболист и отсъди ъглов удар. За всеобща изненада, не последва официално предупреждение за симулиралия Николов.

В средата на полувремето центриране от ъглов удар намери Николов, който по много елегантен начин с пета прати кълбото в мрежата на Макенджиев.

До края на срещата тимът от Родопите не създаде нещо опасно пред вратата на "славата" и по този начин си тръгна с празни ръце от Радомир.

FT / Струмска слава – Крумовград 1:0

1:0 Борислав Николов 65`

Струмска слава: 12 Драгомир Петков, 5 Мартин Костов, 77 Марио Дилчовски, 11 Денислав Мицаков, 3 Румен Сандев, 91 Костадин Илиев, 20 Кристиян Китов, 2 Борислав Николов, 9 Александър Александров, 22 Антон Тунгаров, 8 Георги Янев

Наставник: Юрий Васев

Крумовград: 21 Благой Макенджиев, 33 Атанас Ташолов, 10 Ахмед Мюмюн Осман, 98 Венцислав Богданов, 23 Владислав Узунов, 2 Дилян Георгиев, 77 Калоян Стефанов, 6 Костадин Ничев, 8 Красимир Илиев, 87 Мариян Тонев, 71 Цветелин Радев

Наставник: Диамантис Вавалис