Локомотив Сф се завърна в efbet Лига след 6 г. отсъствие! Успехът стана факт след победа с 4:1 в гостуването на Септември Симитли в мач от 32-ия кръг във Втора лига. Два гола за "червено-черните" вкара Красимир Милошев (20, 32), Валентин Николов (49) и Александър Александров (57) добавиха по едно попадение. Христо Иванов (25) се разписа за домакините.

Локомотив Сф не е бил част от елита на родния футбол от 2015 година. До края на сезона на "червено-черните" предстоят мачове със Созопол и Лудогорец-2, а преследвачът Септември София има само среща с Локомотив ГО. Локомотив Сф има предимство в директните двубои, което гарантира второто място на отбора във Втора лига.

Гостите влязоха по-добре в мача и можеха да поведат още в 9-ата минута. Светослав Диков овладя хубаво подаване около точката на дузпата, обърна се и шутира. Топката обаче срещна десния стълб на вратата на Чарлз Тейлър, а при добавката Милошев стреля над вратата.

Активната игра на "червено-черните" даде резултат в 20-ата минута. Страхотен пас на Николай Цветков-Демона намери на десния фланг Александър Александров, който без забавяне пусна прострелно центриране в наказателното поле, което бе засечено от Красимир Милошев за 0:1.

Пет минути бяха достатъчни на футболистите не Симитли да върнат попадението. Даниел Гогов с чудесно подаване изведе Христо Иванов отляво в половината на гостите, Педро Ферари не успя да му противодейства и равенството бе възстановено.

Голът не притесни гостите, които продължиха да атакуват и вторият гол не закъсня. Вкара го отново Милошев в 32-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

На почивката треньорът на домакините Антон Бачев предприе три смени в отбора си, но и това не даде резултат. В 49-ата минута Валентин Николов с техничен удар с левия ъгъл прати топката в далечния ъгъл за 1:3.

Не закъсня и четвъртото попадение за Локомотив СФ. Вкара го Александър Александров в 57-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, който направи безпомощен панамския вратар на домакините Чарлз Тейлър.

В 72-ата минута Светослав Диков прати за пети път топката в мрежата на Септември, но голът не бе зачетен, тъй като нападателят на столичани беше в положение на засада.

Минути преди последния съдийски сигнал щастливите фенове на Локомотив Сф, дошли да подкрепят отбора в Симитли, запалиха факлите на победата.

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ - ЛОКОМОТИВ СФ 1:4

0:1 Красимир Милошев (20)
1:1 Христо Иванов (25)
1:2 Красимир Милошев (32)
1:3 Валентин Николов (49)
1:4 Александър Александров (57)

Септември Симитли: 24. Чарлз Тейлър, 4 Борислав  Вакадинов (к), 88. Даниел Гогов, 9. Ивайло Михайлов, 3. Илия Мунин, 6. Йоан Петров, 7. Кирил Мутавджийски, 28. Крум Николов, 27. Слави Косов, 23. Христо Иванов, 66. Христо Младенов
Резерви: 14. Здравко Карадачки, 20. Емил Петров, 99. Кирил Грозданов, 13. Любомир Георгиев, 17. Николай  Орозов, 91. Николай Стоилков, 8. Тодор Траянов
Треньор Антон Бачев

Локомотив София: 1. Цветомир Витков, 2. Педро Ферари, 89. Матеус Дуарте, 27. Деян Иванов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (к), 22. Владимир Семерджиев, 14. Валентин Николов, 8. Николай Цветков, 18. Светослав  Диков, 7. Александър Александров
Резерви: 20. Жарко Истатков, 11. Георги Бабалиев, 45.  Григор Долапчиев, 30. Калоян  Стефанов, 10. Томислав  Павлов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов