Отборът на Пирин Благоевград надигра без особени проблеми гостуващия Септември Симитли с резултат 2:0 в откриващия мач от 20-ия кръг във Втора лига. Спас Георгиев откри в 45-ата, а в 60-ата минута Александър Дюлгеров удвои, а това се оказа и последното попадение в двубоя.

"Орлетата" играха по-добре през целия двубой, макар да не блестяха, както в предишните двубои, като през първото полувреме поведоха чак в края на първата част, което се оказа решаващо в срещата. През втората част домакините стигнаха и до второ попадение, след което темпото спадна, а Септември така и не успя да стигне до реално голово положение.

Пирин продължава да е лидер във Втора лига с актив от 44 точки и има преднина от пет точки пред втория Локомотив София, който е и с мач по-малко. Септември остава на деветата позиция с 25 точки. В следващия кръг възпитаниците на Уорън Фийни гостуват на Созопол, докато Септември почива.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК!

Срещата стартира в добро темпо, като домакините от Пирин опитаха две, три атаки по фланговете, които завършиха с центрирания към наказателното поле, но без опосности за вратаря Филип Димитров.

В осмата минута гостите поискаха дузпа, но главният съдия Владимир Вълков остави играта да продължи, след като не видя основание да отсъди наказателен удар.

В 13-ата минута дойде и най-интересната ситуация до момента. Юлиян Попев центрира от левия фланг в наказателното поле, където Преслав Йорданов не успя да засече на близката греда, а на далечната Борислав Вакадинов блокира Спас Георгиев и топката бе уловена от вратаря Димитров.

Пет минути след това Станислав Манолев опита изстрел от солидна дистанция, но топката прелетя над гредата.

В 23-ата минута Пирин удари греда. Архан Исуф центрира отдясно в наказателното поле, но защитник на Септември игра с глава. Кълбото обаче стигна до Георгиев, който остави за Манолев, който стреля силно пред дъгата на наказателното поле, но топката се отби от напречната греда.

Минута по-късно Илия Карапетров открадна топката в половината на домакините, напредна добре, влезе в наказателното поле отдясно и стреля по диагонала по тревата, но покрай лявата греда на Петър Петров.

В следващите минути Пирин се задържаше по-често в половината на своя съперник, но до нови опасности пред вратата на Димитров не се стигаше.

В 39-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от пряк свободен удар от далечна дистанция, но топката премина на около метър от дясната греда на Септември.

"Орлетата" поведоха в резултата в последните секунди на първата част. Карачанаков центрира от корнер в наказателното поле, където на втора греда Анатоли Лулейски закъсня да покрие Спас Георгиев, който засече топката от въздуха от границата на вратарското поле и реализира - 1:0.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 49-ата минута, когато Конър Хендерсън стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, като топката летеше към левия ъгъл на Димитров, но стражът на гостите показа чудесен рефлекс и изби в корнер.

След точно час игра Пирин удвои резултата. Хендерсън центрира от корнер в наказателното поле, където Христо Иванов закъсня да покрие Александър Дюлгеров, който с глава отбеляза за 2:0.

В 69-ата минута Карапетров стреля от дистанция, но право във вратаря на „орлетата“.

Шест минути след това Карачанаков бе намерен с дълъг пас отляво в наказателното поле, който стреля от въздуха, но топката прелетя малко над напречната греда. Впоследствие бе отсъдена и засада на Карачанаков.

Във втората минута на добавеното време резервата Андон Гущеров центрира отдясно в наказателното поле, където Преслав Йорданов стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Димитров.

FT | ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 2:0

1:0 Спас Георгиев 45'

2:0 Александър Дюлгеров 60'

Стартови състави на двата отбора:

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 99. Петър Петров – 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 18. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (к), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Уорън Фийни

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ: 13. Филип Димитров – 4. Борислав Вакадинов, 3. Илия Мунин, 77. Кристиян Михайлов, 91. Николай Стоилков, 8. Тодор Траянов, 10. Анатоли Лулейски (к), 88. Даниел Гогов, 11. Китан Василев, 23. Христо Иванов, 17. Илия Карапетров

Старши треньор: Антон Иванов

Главен съдия: Владимир Вълков, град Пловдив