Отборите на Септември София и Септември Симитли завършиха при резултат 0:0 в мач от 26-и кръг на родната Втора лига. Най-интересната ситуация бе червеният картон на Атанас Кабов, който принуди домакините да доиграят последните 10 минути с човек по-малко.

Lap.bg
32 снимки

Двата отбора влязоха агресивно в мача и още в третата минута гостите отправиха първия си удар. Илия Мунин отклони към Христо Младенов, който стреля с едно докосване, но встрани от вратата на Николай Банков. Септември Сф отвърна с опит на Стефан Гаврилов, който също излезе в аут.

След около половин час игра Атанас Кабов напредна по десния фланг и центрира към Кристиян Пешов, който обаче бе затворен и върна по-назад, с което се загуби скоростта в нападението на столичани.

Преди края на първат част Антон Бачев бе принуден да прави смяна, тъй като Слави Косов се контузи и бе заменен от Николай Стоилков. Малко по-късно столичани получиха свободен удар, но центрирането на Кабов бе посрещнато от отбраната на гостите.

Първото чисто положение дойде малко след подновяването на играта. Иван Стоянов отправи хубав пас по земя за Стефан Гаврилов, чийто изстрел обаче премина над вратата на Чарлз Тейлър. Последва удар на Стоянов, който засече центриране от ъглов удар, но стражът на гостите се справи и опази вратата си.

Десетина минути преди края на срещата Атанас Кабов си позволи повторно грубо влизане в краката на противников футболист, което му донесе втори жълт картон, респективно червен, и юношата на Левски напусна терена преждевременно.

Дори с човек по-малко, домакините опитаха да отбележат почетно попадение, но защитата в бяло бе добре организирана и не позволи гол в своята врата.

Така двата тима взеха по една точка от двубоя, която не им върши особена работа. Септември София остава шести с 35 пункта, а съименниците от Симитли са десети с 27 точки.

Септември Сф - Септември См   КР 0:0

СЪСТАВИТЕ:

Септември Сф: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов (к), 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Атанас Кабов, 25. Иван Стоянов, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов

Треньор:  Христо Арангелов

Септември См: 1. Чарлз Тейлър, 10. Анатоли Лулейски, 4. Борислав Вакадинов, 9. Ивайло Михайлов, 3. Илия Мунин (к), 99. Кирил Грозданов, 6. Йоан Петров, 77. Кристиян Михайлов, 27. Слави Косов, 23. Христо Иванов, 66. Христо Младенов

Треньор: Антон Бачев

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Драгалевци", гр. София