Спартак Плевен победи с 2:0 отбора на Монтана в мач от 8-ия кръг на Втора лига. Двубоят бе на "Огоста" в Монтана. Голмайстор за гостите бе Васил Божинов в 14-та минута. Васил Шопов удвои преднината на гостите с гол в 74-та минута.

Домакините създадоха първа по-опасна ситуация, след центриране от десния фланг в 4-та минута, като топката стигна до Даниел Пехливанов, но удара му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Грешка на Монтана в центъра на терена в 14-та минута подари прекрасна възможност за гостите, Васил Шопов бе изведен зад гърба на защитата, той предпочете да намери Васил Божинов, който на празна врата нямаше как да сбърка и отбеляза - 0:1.

Йордан Йорданов опита да отоговри с хубав изстрел в 25-та минута, но без никакви притеснения за Богомил Цинцарски. Домакините продължават да владеят топката повече, но без чисти голови положения за тях. Въпреки че Монтана контролира темпото, липсва остротата в играта на отбора и засега "бялата" защита се справя. В 31-та минута Мехди Уамари направи хубаво двойно подаване с Румен Георгиев, но футболиста на домакините не стигна до удар към вратата, след като бе спрян от защитник на Спартак Плевен.

Гостите дори изглеждаха по-близо до отбелязване на втори гол, но отбора на Монтана оцеля на няколко пъти. Монтана продължиха да нападат, като в 38-та минута дойде опасно центриране, след рикошет топката почти стигна до играч в синьо, но страхотната намеса на Иван Бакалски запази нулевото равенство. Защитникът на Спартак се хвърли в краката на футболиста и взе топката чисто.

Второто полувреме започна така както приключи първото, с контрол на топката от страна на домакините от Монтана. В 55-та минута гостите отново използваха най-силното си оръжие през този мач - контраатаката. Дълго подаване на Васил Шопов намери Боромир Карамфилов, който навлезе добре в наказателното поле на домакините, но бе спрян. Отново Васил Шопов бе ключова фигура в атаката на Спартак Плевен, като в 69-та минута той взе нещата в свои ръце и тръгна сам на пробив, като футболиста на гостите показа изключителна техника, но накрая центрирането му в наказателното поле не беше добро.

Васил Шопов удвои преднината на гостите в 74-та минута. Капитантът на Спартак се превърна и в героя за отбора, след като реализира страхотно попадение с изстрел от извън наказателното поле.

В 84-та минута Монтана най-после вкара топката във вратата на Спартак, но попадението бе отменено само секунди по-късно заради засада. Докрая на мача Спартак Плевен остана безгрешен и спечели мача с 2:0. Тази победа изведе отбора до първото място във Втора лига с 16 точки след 8 изиграни мача. Спартак Плевен заема първото място, заради по-добра голова разлика от Струмска слава и Етър, които също имат по 16 точки.

Ето и съставите на двата отбора:

Монтана: 12. Петър Петров, 4. Мартин Сандов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Петко Ганев, 13. Йордан Йорданов, 15. Димитър Пройчев, 21. Румен Георгиев, 9. Мехди Уамари, 23. Даниел Пехливанов, 17. Бушентуф Идрисс Фудил

Спартак Плевен: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 21. Валентино Макавеев, 16. Иван Бакалски, 19. Мартин Стоилов, 8. Клаубер Касио Сантана, 10. Васил Шопов, 14. Боромир Карамфилов, 9. Стефан Христов, 11. Васил Божинов

Стадион: Огоста

Главен Съдия: Ивайло Ненков