Отборът на Моната загуби у дома от Септември с 0:2 в ключово дерби от 15-ия кръг на Втора лига. Владимир Николов откри резултата в 79-ата минута, а Георги Русев подпечата победата на гостите в добавеното време на двубоя. Двата тима не изиграха най-качествения двубой, особено през първото полувреме, когато двата тима отправиха по един точен удар. През втората част действията на терена станаха по-интензивни, като Моната имаше шанс са поведе, но Сергей Георгиев уцели греда. След това футболистите на Септември се активизираха и тръгнаха в по-предни позиции и успяха да вкарат две попадения в последния четвърт час на срещата. С тази победа съставът на Милен Радуканов се върна на върха във Втора лига с актив от 37 точки, с една повече от ЦСКА 1948. Монтана остават четвърти с 24.

МОНТАНА - СЕПТЕМВРИ 0:2

0:1 Владимир Николов 79'

0:2 Георги Русев 90+2'

Първите 25 минути на срещата не предложиха много положения пред двете врати. В 27-ата минута Борис Галчев стреля от фаул, но неточно над вратата.

В 30-ата минута централният защитник на домакините Иван Михов отправи първия точен удар към една от двете врати, но право във вратаря Валентин Галев.

Шест минути по-късно и Юлиян Попев шутира, но в ръцете на Васил Симеонов.

В 52-ата минута Николай Минков подаде в наказателното поле към Сергей Георгиев, който стреля от движение, но нацели дясната греда на Галев.

Четири минути след това Иван Тилев шутира над вратата от точката за дузпа. Секунди след това и Тони Тасев опита удар, но в аут.

В 62-ата минута Спас Георгиев проби и подаде на границата на наказателното поле на Стилиян Николов, който обаче стреля в ръцете на Симеонов.

В 66-ата минута Атанас Николов беше изведен зад защитата на гостите. Нападателят засече топката, но вратарят Валентин Галев успя да избие с крак.

Септември излезе напред в резултата в 79-та минута. Георги Русев направи хубаво извеждащо подаване за Спас Георгиев, който пък намери Владимир Николов, който отблизо отбеляза.

Пет минути реди края на срещата Иван Тилев остана сам срещу вратаря Васил Симеонов, но не успя да го преодолее.

Във втората минута на добавеното време Георги Русев оформи крайният резултат от 2:0. Той отправи  хубав изстрел с левия крак, при който Васил Симеонов не успя да реагира.

Стартови състави на двата отбора:

Монтана: 55. Васил Симеонов, 2. Валари Христов, 3. Иван Михов (к), 24. Преслав Петров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 20. Димитър Илиев, 11. Николай Минков, 23. Сергей Георгиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев

Старши треньор: Владимир Иванов

Септември: 1. Валентин Галев, 8. Борис Галчев (к), 2. Александър Башлиев, 7. Георги Русев, 11. Иван Тилев, 26. Мариян Иванов, 3. Румен Сандев, 17. Спас Георгиев, 16. Стилян Николов, 6. Юлиян Попев, 19. Владимир Николов

Старши треньор: Милен Радуканов

Главен съдия: Йото Гарабедов, град София

Стадион: „Огоста“, Монтана