Марица победи Хебър с 3:1 и спря устрема на тима от Пазарджик към efbet Лига. Ангел Грънчов откри с глава преди почивката, а след час игра Ивайло Михайлов изравни след удар с левия си крак. Мариян Тонев от дузпа в 80-та минута даде отново аванс на пловдивчани, а Милен Танчев с прехвърлящ удар подпечата победата на своя тим.

В началото на мача гостите имаха няколко добри бързи атаки, но до по-сериозна опасност не се стигаше, защото ударите на играчите в жълто минаваха далеч от целта. Най-сериозната опасност дойдe при бърза атака отляво на Октай Хамдиев, който напредна и бе съборен в наказателното поле, но реферът Мартин Марков не трепна и остави играта да продължи.

След колебливите първи минути, домакините, които са този мач в сини екипи се окопитиха и пробваха да застрашат вратата на Дебърлиев, като най-близо до това бе Мариян Тонев. Той намери позиция за стрелба и вкара топката в мрежата, но бе в положение на засада. В ответната атака удар на Хамдиев от дъгата мина встрани от вратата на Илия Николов. Най-активният за пазарджиклии Хамдиев получи и първия жълт картон в мача малко след половин час игра.

Първото стопроцентово положение в мача бе изпуснато от Тодор Чаворски. Неговият удар с глава от 6-7 метра мина на сантиметри от вратата на стража на домакините. Само минута по-късно, след грубо влизане, първи играч на Марица бе декориран в жълто. Домовчийски получи картон от рефера, след опасното си влизане в краката на противников футболист.

Две минути преди почивката, сериозно неразбирателство между Дебърлиев и защитата на Хебър при едно центриране, можеше да донесе много проблеми за гостите, но наблизо нямаше играч на Марица, който да се възползва от създалата се ситуация.

В продължението на първата част, при корнер отдясно на вратата на Хебър, централният защитник Ангел Грънчов бе оставен непокрит и откри с глава от непосредствена близост.

Минутите след почивката не предложиха нещо специално. В 53-та минута Симеон Вешев от домакините и Тодор Чаворски получиха жълти картони.

Първото сериозно положение през втората част бе на сметката на Хебър. След центриране на Хамдиев Живко Петков се извиси и с глава насочи топката към вратата, но ударът му се оказа висок. Две минути по-късно и Маламов с глава имаше добра възможност, но ударът му бе в центъра на вратата и не се оказа проблем за Дебърлиев, който улови.

Четвърт час след подновяването на играта Михайлов бе изведен на добра позиция и ударът му с левия крак намери мрежата на Николов, за да възстанови равенството. Пловдивчани имаха шанс да изравнят само две минути по-късно, но капитанът на тима Валери Домовчийски се размина с топката.

Десет минути преди края на срещата Марчев бе съборен в наказателноот поле и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Голмайсторът на тима Тонев се нагърби с изпълнението и даде отново преднина на своя тим.

Няколко минути преди края Милен Танчев със страхотен прехвърлящ удар направи 3:1.

МАРИЦА-ХЕБЪР 3:1

1:0 Грънчов 45+1`

1:1  Михайлов 59`