Лудогорец II победи Локомотив Горна Оряховица с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Втора Лига. Домакините откриха резултата още в петата минута чрез Бранимир Костадинов, а в самия край на двубоя Георги Чукалов (90) оформи крайния резултат.

С победата си разградчани изместиха Септември София от третата позиция в класирането, докато Локомотив Горна Оряховица не успя да се изкачи нагоре и остава точно над чератата с 24 точки.

Домакините стартираха агресивно и упражниха натиск пред вратата на гостите. Тези действия дадоха бърз резултат и още в 5-ата минута разградчани откриха резултата. Бранимир Костадинов бе най-съобразителен и успя да реализира в мрежата на Християн Христов.

"Железничарите" опитаха мигновено да възстановят равенството, но изстрел на Виктор Митев не намери целта и топката излезе в аут.

В 10-ата минута Бранимир Костадинов бе на път да отбележи втория си гол в мача след още пет минути игра, но ударът му бе уловен от Християн Христов.

Действията на терена продължиха да се развиват във високо темпо и две по-късно Петко Цанков принуди Владимир Русанов да се намесва решително и да улови топката след опасен изстрел.

В 23-ата минута Цветослав Петров нанесе хубав изстрел, но Християн Христов отрази изстрела.

Пет минути по-късно стражът на гостите трябваше отново да се намесва решително, след като Бранимир Костадинов отправи добър изстрел, който бе уловен от вратаря.

До края на полувремето Лудогорец II създаде две опасности след изпълнение на пряк свободни удари, но до нов гол не се стигна и домакините се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Гостите стартираха агресивно втората част и в първите минути "железничарите" притиснаха съперника си. На два пъти след центрирания от ъглови удари възпитаниците на Георги Иванов опитаха да създадат опасности, но Владимир Русанов не бе застрашен.

В 67-ата минута двата тима си размениха по една бърза атака. Първо Локомотив създаде добра възможност, но изстрел на Александър Стефанов не намери целта, а веднага след това и удар на Георги Чукалов не бе точен.

Две минути по-късно Владислав Мирчев бе изведен на добра позиция, след което нанесе изстрел, който прелетя покрай вратата.

Двата отбора продължиха да играят открит футбол и атаките следваха една след друга пред вратите. В 81-ата минута Георги Вълчев нанесе плътен изстрел, който принуди Християн Христов да се намесва решително и да избива топката.

Три минути по-късно вратарят на гостите отново трябваше да отразява опасен удар. Този път стражът спаси изстрел на Георги Чукалов.

В последната минута на редовното време Лудогорец II удвои преднината си. Този път точен бе резервата Георги Чукалов, който хладнокръвно прати топката в мрежата на гостите, оформяйки крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛОКО ГО 2:0/КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА

1:0 Бр. Костадинов 5'

2:0 Г. Чалъков 90'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Велислав Минков, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Георги Вълчев, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Петър Георгиев

Треньор: Тодор Живондов

ЛОКО ГО: Християн Христов, Димо Атанасов, Иван Пенев, Стефан Иванов, Тодор Таушанов, Петко Цанков, Александър Стефанов, Джунейт Яшар, Виктор Митев, Даниел Стоянов, Владислав Мирчев

Треньор: Георги Иванов

Гл. съдия: Никола Петров