Лудогорец II разби Етър Велико Търново с 4:1 в мач от втория кръг на Втора лига. Хюсеин Кельовлуев даде превес на домакините с гол в 19-ата минута, но три по-късно Петко Цанков си вкара автогол, за да изравни резултата. Все пак Минков от Лудогорец II бе точен в 52-ата, за да донесе нов аванс на домакините. Седем по-късно Найденов вкара трети гол за "орлите", а в 66-ата Фемия бе изгонен с директен червен картон. Клаудиу Кешеру се разписа 13 минути преди края за Лудогорец II, оформяйки крайния резултат.

Атанас Кръстев стреля опасно към вратата на „орлите” във втората минута, но стражът Христов се намеси, за да отрази. След четвърт час пък бранителят на Лудогорец II Методий Стефанов бе заменен принудително от Петър Георгиев. В 19-ата минута Кельовлуев даде аванс на Лудогорец 2, но три по-късно Петко Цанков си вкара автогол, за да се изравни резултата - 1:1.

В 25-ата Христов направи спасяване след удар на Чембърс. До края на първата част не се случи нищо интересно на базата на Лудогорец и двата отбора се оттеглиха при равен резултат. В 51-ата минута Велислав Минков бе точен за разградчани и ги поведе отново напред в резултата, а две по-късно Бранимир Костадинов можеше да вкара трети гол за Лудогорец II, но не успя.

В 59-ата минута Владислав Найденов вкара трети гол за „орлите” в срещата, а това изнерви „болярите”, които останаха с 10 човека в 66-ата след директен червен картон за Николас Фемия.

В 71-ата Дамян Христов направи спасяване при удар на Атанас Кръстев. Шест по-късно Кешеру вкара гол за дубъла на Лудогорец, покачвайки актива на своите. Две минути преди края на двубоя Анатоли Господинов трябваше да се намесва решително след изстрел на Георги Чукалов, което бе и последната опасност в двубоя пред една от двете врати,

Стадион: "Гнездо на орли" /Разград/

Съдия: Димитър Желязков /Силистра/

Стартови състави:

Лудогорец 2: 67 Дамян Христов - 72 Кристиян Райчев 80 Методий Стефанов 74 Хюсеин Кельовлуев 62 Велислав Минков 91 Александър Ганчев 79 Тихомир Димитров 53 Петко Цанков 51 Илкер Будинов 50 Цветослав Петров - 28 Клаудиу Кешеру

Eтър: 13 Анатоли  Господинов -  21 Атанас Кръстев 11 Даниел Младенов 84 Здравко Запрянов - 7 Кольо Станев 6 Кристиян Кънчев 22 Ловре Кнежевич 26 Мариян  Иванов 14 Радослав  Апостолов 3 Хосе Чембърс 20 Яни  Пехливанов