Лудогорец II и Спортист Своге завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Димитър Митков (36) вкара за домакините, Томи Костадинов (12-дузпа) се разписа за гостите. "Орлите" определено могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, но вратарят на съперника Стефано Кунчев спаси една дузина положения. Разградчани прекъснаха серията на Спортист от четири поредни победи и запазиха петото си място с 23 точки. Тимът от Своге е седми със 17 т.

Срещата започна с по-активна игра на домакините и още в 6-ата минута пред Димитър Митков се откри добра възможност. Ударът на нападателя, който вече игра и за първия отбор на Лудогорец, обаче не намери очертанията на вратата на Кунчев.

Тимът от Своге изненадващо поведе в 12-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка беше Томи Костадинов.

Попадението даде самочувствие на гостите и още след две минути Григор Долапчиев обстрелва вратата на Русанов, но неточно. Постепенно Лудогорец II си върна инициативата на терена, но това доведе само до няколко корнера и преки свободни удари около наказателното поле на Спортист.

Логично Лудогорец II изравни в 36-ата минута чрез Димитър Митков. Той пропусна да направи пълен обрат две минути по-късно, когато не успя да реализира отсъдената дузпа. Ерол Дост също имаше отлична възможност да вкара, но стражът на гостите Стефано Кунчев спаси удара му.

В добавеното време на първата част капитанът на разградчани Иван Йорданов отправи хубав шут, но топката мина покрай вратата.

На почивката треньорът на Лудогорец II смени централния си нападател Димтър Митков, като на негово място в игра влезе Георги Чукалов. Домакините стартираха агресивно и втората част и можеха да поведат още в 47-ата минута, но Иван Йорданов показа неточен мерник. Резервата Чукалов постави на изпитание Стефано Кунчев в 72-ата минута, но и този път вратарят на Спортист се справи.

Гостите отговориха с удар на резервата Георги Янев, но топката премина встрани от вратата. Кунчев блесна с поредната си добра намеса в 77-ата минута, спасявайки шут на Петър Генчев. Отново стражът на Спортист бе във фокуса на вниманието в 84-ата минута, когато на два пъти не позволи топката да мине зад гърба му след удари на Чукалов и Тихомир Димитров.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПОРТИСТ СВОГЕ 1:1

0:1 Томи Костадинов (12-дузпа)
1:1 Димитър Митков (36)

ЛУДОГОРЕЦ II: 68. Владимир Русанов, 20. Шоко, 75. Петър  Генчев, 72. Ерол Дост (82 - 45. Петър Караангелов), 82. Иван Йорданов (59 - 50. Цветослав Петров), 52. Тихомир Димитров, 34. Бранимир Костадинов, 81. Димитър Митков (46 - 97. Георги Чукалов), 51. Илкер Будинов (65 - 74. Хюсеин Кельовлуев), 18. Светослав Дяков-капитан, 38. Владислав Найденов

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 50. Цветослав Петров, 74.  Хюсеин Кельовлуев, 45. Петър Караангелов, 31. Георги  Вълчев, 91. Александър Ганчев, 97. Георги Чукалов

Треньор Тодор Живондов

СПОРТИСТ СВОГЕ: 1. Стефано Кунчев, 5. Джулио Чарлов, 3. Борислав Стойчев-капитан, 4. Иво Харизанов, 19. Богомил Богомилов, 15. Ваньо Иванов, 80. Мартин Михайлов, 10. Айкут Рамадан, 7. Томи Костадинов (54 - 88. Георги Янев), 21. Григор Долапчиев (97 - 23. Калоян Стефанов), 18. Деян Христов

Резерви: 33. Иван Дерменджиев, 88. Георги Янев, 23. Калоян Стефанов, 14. Деян Борисов, 20. Александър Михайлов, 22. Мартин Станкев