Литекс и Лудогорец II завършиха 2:2 в предпоследен мач от 20-ия кръг на Втора лига. Дублиращият отбор на разградчани измъкна точката с гол в последната минута на мача. Равенството в Ловеч бе трето поредно за тима на Тодор Живондов, но с него Лудогорец II настигна Спортист Своге в класирането - двата отбора имат по 32 точки и делят третото място.

Срещата започна с летящ старт за гостите, които поведоха още във 1-ата минута с гол от дузпа на капитана си Цветослав Петров. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на бранител на домакините. Литекс стигна до изравяване през втората част в 68-ата минута, когато Добромир Бонев преодоля вратаря Русанов. 9 минути по-късно домакините направиха пълен обрат с попадение на Християн Петров за 2:1. Младият тим на Лудогорец обаче не се предаде и настойчивостта му донесе изравнително попадение в 90-ата минута. То отново беше от дузпа, реализирана от Цветослав Петров. До удара от бялата точка се стигна, след като Чукалов бе повален от вратаря Нисторов.

"Изключително съм доволен от дисциплината и старанието, с което момчетата изиграха този мач. Борихме се докрай и съм доволен от точката, защото се наложи да излезем на терена с много проблеми при окомплектоването на състава", заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ II 2:2

0:1 Цветослав Петров (1-дузпа)
1:1 Добромир Бонев (68)
2:1 Християн Петров (77)
2:2 Цветослав Петров (90)

ЛИТЕКС: 1 . Станислав Нисторов, 17. Петър Петров, 15.  Християн Петров, 22. Пламен Николов-капитан, 11. Галин  Минков, 34. Олег Димитров, 16. Иван Иванов, 12. Добромир  Бонев, 21. Илиян Капитанов, 23. Иван Митрев, 7. Радослав  Живков
Резерви: 99. Илия Шаламанов-Тренков, 77. Мартин Сандов, 6. Емил Ценов, 9. Стефан Неделчев, 10. Христо Радков, 19. Даниел Иванов, 8. Петър Христов

Треньор Живко Желев

ЛУДОГОРЕЦ II: 68. Владимир Русанов, 34. Бранимир  Костадинов, 74. Хюсеин Кельовлуев, 80. Методий  Стефанов, 31. Георги Вълчев, 91. Александър Ганчев, 45. Петър Караангелов, 50. Цветослав Петров-капитан, 58. Димитър Илиев, 38. Владислав Найденов, 97. Георги  Чукалов
Резерви: 67. Дамян Христов, 76. Валентин Цветанов, 75.  Петър Георгиев, 62. Велислав Минков, 53. Мартин Русков, 72. Кристиян Райчев