Отборите на Етър и Септември завършиха при резултат 4:1 в мач от 14-ия кръг във Втора лига. С победата „виолетовите“ се изкачват еднолично на върха след победата като събраха 34 точки. Марио Илиевски откри след половин час игра, а Николас Фемия върна ремито след топовен удар с левия крак от въздуха. Минута пред почивката хубава атака на домакините завърши с гол на Даниел Младенов за пълния обрат в мача. Същият Младенов реализира и за 3:1 след бърза контраатак на "болярите". В 83-та минута Ловре Кнежевич узакони победата на Етър след още една контра.

16 снимки

Още във втората минута гостите имаха шанс да открият след удар в гредата на Атанас Кабов с левия крак. Юношата на Левски залъга противников защитник и стреля отблизо, но не успя да отбележи. Минути по-късно след недобра намеса на Кристиян Пашов и домакините получиха шанс да отбележат. Апостолов овладя лошо изчистената топка от Пашов, но и той по подобие на Кабов не намери очертанията на вратата. Окол четвърт час след първия съдийски сигнал, "лилавите" организираха добра атака отдясно чрез Здравко Илиев, но ударът на негов съотборник от точката на дузпата бе безкрайно неточен.

Следващте минути не предложиха нещо по-интересно преди силен далечен удар на играч на гостите, отразен трудно от Господинов. След последвалия корнер имаше разбъркване при което топката влезе в мрежата на бившият вратар на ЦСКА, но попадението бе отменено заради засада.

След половин час игра натискът на гостите даде ефект, след като Марио Илиевски откри резултата след прехвърлящ удар.

Няколко минути преди почивката Натаниел Рейш имаше добър шанс да възстанови равенството, но играчът с номер 17 на гърба се замота при полученаната топка в краката си и тя му бе избита.

Малко преди почивката след страхотно центриране на Даниел Младенов Николас Фемия намери топката от въздуха с левия си крак и опъна мрежата зад Николай Банков.

Едва три минути след изравнителния гол Здравко Илиев подаде на асистента за първия гол Даниел Младенов, който с удар отблизо даде преднина за "виолетовите" още преди края на първата част.

Опасностите през втората част не се забавиха, като само няколко минути след началото на полувреме невероятен рейд на Натаниел Рейш завърши с изстрел на Атанас Кръстев, който пробва да намери далечния ъгъл на вратата на Банков, но прати топката в аут. 120 секунди по-късно Анатоли Господинов отрази по страхотен начин удар с левия крак отблизо на Криситиян Пешов. В ответната атака удар на Даниел Младенов от границата на наказателното намери центъра на вратата където беше Банков и не предложи опасността, която вещаеше цялата атака на "виолетовите".

Ситуациите пред вратата на Банков се трупаха една след друга. Няколко атаки след удара на Младенов, добра атака на Етър мина през Кръстев, който подаде към Фемия, но авторът на първия гол прати топката високо над вратата.

Малко след като измина час игра "септемврийци"  отново вкараха топката в мрежата на Господинов, но отново главния арбитър Тренчев отмени попадението на тима заради засада.

Четвърт час преди края при бърза контраатака Даниел Младенов реализира втория си гол в мача след удар от 14-15 метра и не особено добра намеса на стража на гостите.

Три минути след попадението на Младенов Натаниел Рейш нацели един от стълбовете зад гърба на игралият в Полша вратар.

Поредна скоростна атака на великотърновци се увенча с успех, след като Кнежевич бе изведен зад защитата на Септември и с удар в далечния ъгъл на Банков отбеляза четвъртия гол за своя тим.

ЕТЪР-СЕПТЕМВРИ 4:1

0:1 Илиевски 29`