Етър спечели категорчино гостуването на Добруджа с 3:0 в последния двубой от 19-ия кръг на Втора лига. Головете вкараха Ловре Кнежевич (3), Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77). С победата "виолетовите" поведоха колоната в класирането на Втора лига.

Гостите влязоха по-уверено в срещата и още в 3-ата минута поведоха в резултата. Ловре Кнежевич проби през центъра и след двойно подаване с Радослав Апостолов изскочи очи в очи с вратаря Димитър Илиев. 23-годишният хърватин показа майсторство и технично прати топката в мрежата на домакините.

Футболистите на Добруджа се опитаха да реагират и пренесоха играта в половината на Етър, но трудно стигаха до завършващия изстрел. Улисани в атака, домакините можеха да получат втори удар в 25-ата минута. Капитанът на "болярите" Здравко Илиев центрира отдясно в наказателното поле, където Никола Фемия стигна първи до топката, но топката мина покрай вратата.

Още не бе изтекъл и половин час от началото на мача, когато добруджанци бяха принудени да правят смяна - контузеният Якуб Идризов отстъпи мястото си на опитния Рангел Абушев.

Гостите продължиха да са по-активният отбор и в 32-ата минута бяха близо до попадение след отлично включване на Атанас Кръстев по левия фланг, но защитник на Добруджа изби в корнер. Напрежение в наказателното поле на Етър създаде Том с техничен рейд отдясно в 36-ата минута и добро връщане по земя към Стефан Митев, който обаче шутира твърде неточно. В ответната атака Ловре Кнежевич стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят Димитър Илиев се справи. Стражът на домакините имаше отлична изява и в 38-ата минута, след като измъкна топката от краката на изведения сам срещу него Даниел Младенов.

Добруджа започна доста нахъсано втората част, а Том често бе спиран с нарушения от играчи на съперника. Постепенно "болярите" взеха инициативата и в 58-ата минута Радослав Апостолов засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му профуча над  гредата.

Четири минути след това Даниел Младенов се разписа за 0:2.  Нападателят бе забравен около точката на дузпата и от движение прати топката зад хърба на вратаря Илиев.

В 69-ата минута Том можеше да върне домакините в мача, след като мина като на парад през "виолетовата" отбрана, но си поведе дълго топката и тя излезе в аут.

Надеждите на Добруджа рухнаха окончателно в 77-ата минута, когато резервата Николай Янков прати топката за трети във вратата на Илиев. Голяма вина за попадението носи Стефан Митев, който изби с глава центриране от корнер вместо да я остави на излезлия напред вратар. Янков посрещна топката пред наказателното поле и с премерен шут по земя я прати в мрежата за 0:3.

Вратарят Димитър Илиев и гредата отърваха Добруджа от разгром в 86-ата минута след изстрел на резервата Ромейш Ивей.

ДОБРУДЖА - ЕТЪР 0:3

0:1 Ловре Кнежевич (3)
0:2 Даниел Младенов (62)
0:3 Николай Янков (77)

ДОБРУДЖА: 1 Димитър Илиев-капитан, 27 Иван Иванов, 21 Мирослав Начев, 45 Kристиян Бешев, 5 Ивайло  Минчев, 18 Ахмед Адемов, 4 Якуб Идризов, 8 Мартин  Максимов, 87 Денислав  Станчев, 88 Уелингтон Брито да Силва-Том, 11 Стефан Митев

Резерви: 25 Христо Ковачев, 28 Димитър Василев, 14 Рангел Абушев, 19 Данаил Димов, 23 Дилян Стоянов, 3 Цветан Цветанов, 99 Георги Минчев

Треньор Красимир Коев
ЕТЪР: 13 Анатоли Господинов, 21 Атанас  Кръстев, 11 Даниел Младенов, 84 Здравко Илиев-капитан, 7 Кольо Станев, 22 Ловре Кнежевич, 26  Мариян Иванов, 16 Мартин Петков, 10 Николас Фемия, 14 Радослав  Апостолов, 20 Яни Пехливанов

Резерви: 1 Христо Иванов, 17 Ромейш Ивей, 6 Кристиян Кънчев, 29 Николай Дичев, 28 Николай  Янков, 23 Христо Христов, 8 Христо Марков