Левски спечели с минималното 1:0 контролата срещу Ботев Враца, която се игра на стадион "Георги Аспарухов" в паузата от първенството. Победното попадение за "сините" реализира Антъни Белмонт в 18-та минута.

Левски поведе в 18-та минута. Антъни Белмонт открадна топката, след което с много хубав далечен удар от около 30 метра вкара топката във вратата на Стилиян Бонев.

Жорди Гомес стреля от фаул от около 22 метра в 36-та минута, топката рикошира в стената и премина на опасна близост, но встрани от левия стълб на вратата на Бонев.

Левски направи много сериозен пропуск в 45-та минута. Серджиу Буш пусна отличен пас към Габриел Обертан, който остана сам срещу Бонев, но ъгълът бе малък и френският футболист стреля над напречната греда в аут.

През второто полувреме играчите на Левски продължиха да имат надмощие, но по-трудно стигаха до опасностите пред вратата на Ботев Враца.

Старши треньорът на Левски Делио Роси направи куп промени още в началото на втората част.

В 61-ата минута Жуниор Мапуку осъществи добър пробив отдясно и нахлу в наказателното поле, където Григоров го бутна в гърба, но реферът прецени да не отсъжда дузпа.

До края на срещата играчите на Левски не успяха да стигнат до по-чисти положения.

Левски - Ботев Враца 1:0

1:0 Антъни Белмонт 18'

Левски: Александър Любенов, Иван Горанов, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Георги Ангелов, Жорди Гомес, Антъни Белмонт, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан и Серджиу Буш /резерви: Петър Иванов, Холмар Ейолфсон, Жуниор Мапуку, Васил Панайотов, Нелуц Рошу, Алекс Боримиров, П. Иванов, Георги Костов, Бабатунде Адениджи/

Ботев Враца: Стиялин Бонев, Иво Харизанов, Петър Альошев, Деян Иванов, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Атанас Димитров, Иван Иванов, Спас Георгиев, Янаки Смирнов, Борислав Борисов /резерви: Христо Митов, Кристиян Григоров, Ивайло Михайлов, Илия Карапетров, Емил Стоев, Александър Александров, Тодор Чаворски/

Минута по минута:

90' Край на мача!

72' Далечен удар на Васил Панайотов, но вратарят на Ботев спаси без проблеми.

70' Алекс Боримиров влезе в игра на мястото на Жерсон Кабрал.

62' Далечен удар на играч на Ботев, топката рикошира в Панайотов и след това Любенов улови без особени проблеми.

61' Жуниор Мапуку преодоля Кристиян Григоров и навлезе в наказателното поле на Ботев, след което падна след съприкосновение със защитника, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа за Левски.

58' Центриране от корнер в наказателното поле на Левски, Атанас Димитров стреля с глава, но неточно в аут.

46' Ейолфсон влезе в игра на мястото на Пиргов, Бабатунде замени Обертан, Рошу смени Белмонт, Панайотов влезе на мястото на Гомес, Мапуку смени Буш, Вутов влезе на мястото на Георги Ангелов.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

45' Буш пусна отличен пас към Обертан, който остана сам срещу Бонев, но ъгълът бе малък и френският футболист стреля над напречната греда в аут.

36' Жорди Гомес стреля от фаул от около 22 метра, топката рикошира в стената и премина на опасна близост, но встрани от левия стълб на вратата на Бонев.

32' Жълт картон за Даниел Гаджев.

26' Центриране в наказателното поле на Левски, но Жорди Гомес се намеси и изчисти топката в корнер.

18' Гол за Левски - 1:0! Антъни Белмонт открадна топката, след което с много хубав далечен удар вкара топката във вратата на Стилиян Бонев.

12' Обертан центрира, но право в ръцете на Бонев.

11' Буш получи топката в наказателното поле на Ботев, но от малък ъгъл не успя да вкара.

10' Равностойно начало на мача!